Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tether 1,2 milyar USDT’yi Ethereum ve Avalanche’a taşıyacak

Tether (USDT), stablecoin alanında yaşanan son gelişmelerin ardından Tron ağındaki USDT’leri Ethereum ve Avalanche blockchain’lerine taşımak için zincir swap’i gerçekleştireceğini duyurdu.

Tether, Twitter’da paylaştığı gönderisinde Tron ağından Ethereum’a 1 milyar USDT’nin transfer edileceğini açıkladı. Avalanche ağına ise 20 milyon USDT daha aktarılacak. Tether, bu işlemin stablecoin’in toplam arzını değiştirmeyeceğini belirtti.

Swap kararı, stablecoin piyasasında TerraUSD (UST) ve Terra’nın (LUNA) fitillediği kargaşa ve endişelerin tırmandığı sırada alındı. Değerinin abd doları ile eşdeğer olması gereken stablecoin TerraUSD, bu hafta abd dolarıa endeksini kaybetti. Bunun sonucunda stablecoin’in değerini dengeleme görevini üstelenen LUNA’nın değeri de çakıldı.

Tüm bunların yanı sıra, USDT’nin fiyatında da dalgalanma görüldü ve çoğu büyük borsada 0,99 abd dolarıın altına geriledi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise USDT’nin algoritmik stablecoin’lere benzemediğini ve “nakit ve nakde eşdeğer varlıklardan oluşan güçlü ve likit bir portföye sahip olduğunu” söyleyerek yatırımcıları rahatlatmaya çalıştı.