Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tether, Brezilya’da 20 binden fazla ATM’de kullanılabilecek


Stablecoin Tether (USDT), Brezilya’da birçok ATM’de yaygın olarak kullanılmaya işe koyulnacak.

Tether, 20 Ekim’de uyguladığı duyuru ile SmartPay entegrasyonunu duyurdu. SmartPay, “bankacılık bürokrasilerinden” sıkılanlar için kullanımı kolay ödeme çözümleri sunduğunu iddia eden bir uygulamadır.

Piyasa değeri bakımından en büyük stablecoin, yeni iş birliğiyle 34 milyondan fazla yetişkinin hala banka kullanmadığı ülkede hem finansal hizmetlere hem de dijital varlık ekosistemine erişim sunacak.

Brezilya’da şu anda en yaygın kullanılan kripto paralardan biri olan USDT, artık ülkedeki 24 binden fazla ATM’de alınıp satılabilecek. Yeni iş birliği, SmartPay kişisilarına USDT teslim alıp gönderme imkanı da sunacak.

Tether token’lar, Brezilya’da 3 Ekim’den işe koyulyarak ATM’lerde işleme açılacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, “Enflasyon ve pek de kapsgünicı olmayan finansal sistemin zorluk ve kısıtlamaları, birçok Brezilya vatandaşını ülkenin büyüyen ekonomisine katılmaktan uzak tuttu” diye belirtti.

Ardoino, şöyle devam etti:

“Brezilya’daki ATM’lere Tether token’ları eklemek, finansal sisteme daha fazla kişiyi katma imkanı sunacak. Yalnızca ödeme sektöründe değil, Brezilya’nın hepsini kapsayan finans ekosisteminde büyük değişiklikler olacak.”