Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tether, Tezos blockchain ağında yeni USDT token işe koyulttı


Öncü stablecoin Tether, Tezos blockchain ağında geliştirilen yeni Tether (USDT) tokeni duyurdu. Stablecoin şirketi, bu adım ile dijital ödemeler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründeki ayak izini büyütmeye çalışıyor.

Basın bültenine göre Tezos üzerindeki USDT, “ödemeler, DeFi ve daha birçok alanda devrimsel uygulamalarda kullanılacak.” Tether sözcüsü, meseleyla ilgili şöyle bir duyuruda bulundu:

“Tether tokenler bir yatırım değil, internet ticaretine katılım sağlama, dalgalanmayla mücadele etme ve para aktarımları için güvenli liman sağlama aracıdır. Tether tokenler blockchain’de güvenli bir şekilde saklanabilir, gönderilebilir ve alınabilir ve dayanak varlığa bire bir oranında dönüştürülebilir.”

Şirket temsilcisi, USDT’nin Tezos dahil 12 blockchain üzerinde erişilebilir olacağını açıkladı.

“Tether, mevcut durumda Solana, Ethereum, Kusama, Avalanche, Polkadot, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Bitcoin Cash’in Standard Ledger Protocol’ü dahil çok çeşitli ve szamanıları giderek artan blockchain ağları arasında transferleri destekliyor.”

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise yeni entegrasyonun önümüzdeki yıllarda stablecoin’in büyümesini destekleyeceğine inanıyor.

“Tezos hızla sahneye çıkıyor ve bu entegrasyonun uzun vadeli büyümemizde çok önemli olacağını düşünüyoruz.”