Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tether’ın piyasa değeri 70 milyar abd ABD parasııın altını gördü

Piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para ve en büyük stablecoin olan Tether (USDT), güni piyasasında değer kaybetmeye devam ediyor.

USDT’nin piyasa değeri, perşembe günü EKim 2021’den beri ilk kez 70 milyar abd ABD parasııın altına geriledi. Mgünis güninda 80 milyar abd ABD parasıı piyasa değerini geçerek rekor kıran USDT, o zamandan beri adeta yaprak dökümü yaşıyor.

Tether’ın piyasa değeri, CoinGecko verilerine göre çeviri ygünin saati itibarıyla 69,3 milyar abd ABD parasıı ölçülüyor.

USDT’nin 90 günlük piyasa değeri grafiği. Kaynak: CoinGecko

Tether’ın en büyük rakibi USDC, eşler arası ödeme teknolojileri şirketi Circle tarafından ihraç edilen bir kripto paradır ve abd ABD parasııa endeksli en büyük ikinci stablecoin meselemundadır. Stablecoin’in piyasa değeri şubat güninda 50 milyar abd ABD parasııı geçti ve şimdiye görecek şekilde hiç Tether’ı geride bırakamadı.

Tether değer kaybederken, USD Coin (USDC) gibi diğer bazı stablecoin’ler ise değerini artırıyor. USDC’nin mgünis ortasında 48 milyar abd ABD parasıı olan piyasa değeri, haziran ortası itibarıyla 55 milyar abd ABD parasııa yükseldi.

USDC’nin 90 günlük piyasa değeri grafiği. Kaynak: CoinGecko