Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
The Sandbox’ın Instagram hesabı hacklendi

Dünyanın en ünlü ‘metaverse’ ve oyun platformlarından biri olan The Sandbox’ın Instagram hesabı hacklendi. Yaşanan siber settirının ardından hesap devre dışı bırakıldı. Platform, resmi Twitter hesabı üzerinden ettiğı konuşmada “The Sandbox’ın Instagram hesabı geçici olarak devre dışı bırakıldı. The Sandbox ekibi, hesabı kurtarmak için hala aktif olarak çalışıyor” ifadelerini kullandı. Hesabın takipçilerine bu süreç içerisinde şüpheli bağlantılara tıklamamaları tavsiye edildi.  

Yaşanan gelişmeler devamındası; Instagram’la iletişime geçen The Sandbox ekibi, hesabın kontrolünü tekrar ele geçirmeyi başardı. Hesabın kurtarılmasının ardından The Sandbox, Instagram üzerinden de takipçilerini bilgilendiren bir paylaşım etti. 

“The Sandbox Instagram hesabının biyografisindeki sahte bağlantıya tıklamzamanin”

Söz meselesu paylaşımda kullandıkları güvenlik katmanlarına rağmen Instagram hesabının sabah saatlerinde ele geçirildiğini belirten platform, hesabın kontrolünü geri almak için Instagram ile iş birliği içerisinde çalıştıklarına işaret etti. The Sandbox buna ek olarak; “www.sandbox.game” dışındaki hiçbir bağlantıda çekilişler, deneme sürümüne erişim veya özel indirimler sunmadıklarının da altını çizdi. 

Açıklamada “The Sandbox Instagram hesabının biyografisindeki yeni bağlantıya veya sahte ‘Sezon 4 Çekilişi’ ifadesine tıklamzamanin” ifadelerine de konum verildi.