Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Transit Swap hacker’ı çettiğı varlıkların yüzde 70’ini iade etti


Blockchain güvenlik şirketlerinin verdiği hızlı yanıt, merkeziyetsiz borsa Transit Swap’ten çalınan 23 milyon birimın yaklaşık yüzde 70’inin iade edilmesine yardımcı oldu.

DEX, bir hacker’ın 1 Ekim’de swap sözleşmesindeki iç hatzamanı suistimal etmesiyle söz meselesu değerdeki varlıkları çettirdı. Settirının ardından, Transit Finance ekibiyle birlikte Peckshield, SlowMist, Bitrace ve TokenPocket gibi güvenlik şirketlerin de meseleya hızla müdahil olarak, hacker’ın IP adresi, e-posta adresi ve ilgili zincir ardü adresleri tespit edebildi.

Bu çabalar şimdiden en yeniuç vermiş gibi gözüküyor. Transit Finance, settirıdan 24 saat geçmeden, hacker’ın “ilgili hepsi tarafların ortak çabası sayesinde” çalınan varlıkların yüzde 70’ini iki adrese gönderdiğini duyurdu. İade edilen varlıkların değeri yaklaşık 16,2 milyon birim ediyor.

Hacker, BscScan ve EtherScan verilerine göre 4,2 milyon birim değerinde 3.180 Ether (ETH), 2 milyon birim değerinde 1.500 Binance-Peg ETH ve 14,2 milyon birim değerinde 50.000 BNB’yi protokole geri gönderdi.

Transit Finance, en yeni gönderisinde proje ekibinin hırsızlıktan etkilenen kişisiların belirli verilerini toplamak ve iade planı oluşturmak için çalıştığını açıklarken, kalan yüzde 30’u kurtarma çalışmalarının da sürdüğünü belirtti.

İlginizi çekebilir: Wintermute hacklendi: 160 milyon birim ele geçirildi