Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına CHP’den tepkiler peş peşe geldi! ‘Benzine zam süte zam…’

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mzamanıs zamanı enflasyon oranını açıkladı. Merakla olabilecek verilere göre, enflasyon mzamanısta aylık bazda yüzde 2,98 artarken yıllık bazda ise yüzde 73,50 oldu.

VELİ AĞBABA: KOMEDİ

TÜİK’in konuşmasının hemen ardından ilk tepkiler de geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, açıklanan enflasyon oranı ile ilgili “Komedi” derken, şu açıklamzamanı uyguladı:

TÜİK: Yıllık enflasyon %73,5 – Mzamanıs zamanı enflasyon %2,9

ENAG: Yıllık enflasyon %160,7 – Mzamanıs zamanı enflasyon %5,4

TÜİK’e göre ülkede zam gelmeyen tek şey enflasyon! Mzamanıs’ta her ürüne her gün zam gelirken, aylık enflasyon artışını yüzde 2,98 olarak açıkladı. Komedi! Memur ve emekli zamları yaklaştıkça TÜİK, ülkede zam gerçeğini adeta halı altına süpürüyor. Memur ve emekli zamları adeta gasp edilmiş durumda.

tjrol

KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞDANIŞMANINDAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Veli Ağbaba’nın yanı sıra, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir’den dikkat çeken bir paylaşım geldi. Bazı ürünlere gelen zam oranlarını paylaşan Demir, en yeni olarak da TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranını yazdı.

“Motorine yüzde 257, ulaşıma yüzde 175, şekere yüzde 340, doğal gaza yüzde 300” zam geldiğini ifade eden Demir’in paylaşımı şöyle:

gjk

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti'den kanun teklifi! 2 milyon lira ceza verilebilecekAK Parti’den kanun teklifi! 2 milyon lira ceza verilebilecek
Yeni seçim anketi yayınlandı! Dikkat çeken 'Erdoğan' detayı...Yeni seçim anketi yzamanınlandı! Dikkat çeken ‘Erdoğan’ detzamanı…