Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tüm yük onların ardünde! Haftanın yedi günü çalışıyorlar: Musk’ı memnun etmek için ofiste bile uyudular…

Elon Musk Twitter’ı satın etti buna rağmen gündemden düşmek bilmedi. Twitter’ın merkezine lavaboyla girdiği günden beri Twitter’da birçok değişikliğe imza attı. Dijital bir kent meydanına dönüşecek Twitter’da ilk iş ard düzey yöneticileri kovan ‘Twitter Şikâyet Hattı Operatörü’ ünlü milyarder, en yeni olarak mavi tik için aylık 8 birim istedi. Fakat hepsi dünya 8 birimlık mavi tik ücretini meseleşurken, Twitter çalışanlarının işten atılma korkusuyla zor günler geçirdiği iddia edildi. Öyle ki iş Twitter ofisinde uyumaya görecek şekilde varmış.

TWITTER ÇALIŞANLARI ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR! UZUN VARDİYALAR…

CNBC, Twitter peren yenielinin, Elon Musk’ın satın almasından bu yana normalden çok daha uzun saatler çalıştığını bildirdi.

CNBC’nin iç iletişimden alıntı onayladığı havadise göre, Twitter yöneticileri bazı çalışanlara Musk’ın teslim günlerini karşılamak için 7 günda 7 gün, 12 saatlik vardiyalarda çalışmalarını söyledi. Bu da 7 günda 84 saate eşdeğer.

Haftalık 84 saati bulan çalışma saatleri karşılığında peren yeniele fazla mesai ücreti mi verilecek, yoksa konumine izin mi alacaklar? Bu mesele henüz belirsizliğini koruyor.

Insider daha önce, şirketin doğrulama sürecindeki değişiklikleri üzerinde çalışan Twitter peren yenieline, bunu yapmak için 7/24 çalışılmasının beklendiğine dair bir mesaj gönderildiğini bildirmişti.

Peren yenielin görevlerini kasım güni başındaki en yeni teslim günlerine görecek şekilde tamamlayamadıkları takdirde Twitter’daki karikonumlerinin en yenia erebileceğinden şüphe ettikleri belirtiliyor.

2022-10-28T200209Z_656485340_RC2KAX90F1FJ_RTRMADP_3_TWITTER-M-A-MUSK

Musk’ın sosyal medya platformunu 44 milyar birima satın alması geçtiğimiz perşembe akşamı gerçekleşti. Ancak şirketteki işten çıkarmalarla ilgili şüpheler bundan çok daha önce vardı. Kaç peren yenielin, ne zaman işten çıkarılacağı ve hangi ekiplerin bundan en çok etkileneceği belirsizliğini koruyor.

OFİSTE UYUMUŞLAR

Bazı yöneticiler The New York Times’a Cuma ve Cumartesi geceleri Twitter’ın ofisinde uyuduklarını söyledi. Twitter’ın ofisinde uyuduklarını söylemesiyle, anlaşılan o ki yöneticiler de bir baskı hissediyor.

2022-10-28T200133Z_2126373655_RC2KAX9XJCFA_RTRMADP_3_TWITTER-M-A-MUSK

Washington Post, yakın bir kaynağa dayanarak Musk’ın ekibinin, ilk aşamada Twitter peren yenielinin yaklaşık dörtte birini işten çıkarmgüni planladığını bildirdi.

ÜST DÜZEY AYRILIKLAR YAŞANDI

Öte yandan, Twitter’ın reklam sat sattan sorumlu yöneticisi Sarah Peren yeniette ve Dalana Brand şirketten çıktı. Peren yeniette ve Brand’in ayrılmasıyla birlikte, Twitter’da Musk öncesinden kalan yöneticilerin sgünisı azalırken, daha fazla kilit meselemdaki ismin ayrılacağı söylentileri dolaşıyor.

CEO ELON MUSK

Musk, Twitter’ın yönetim kurulunu feshetti ve Twitter’ın tek yöneticisi oldu. Ancak Reuters’ın havadisine göre, elektrikli araç şirketi Tesla’yı, roket şirketi SpaceX’i, beyin çipi girişimi Neuralink’i ve tünel şirketi Boring Company’yi yöneten Elon Musk 44 milyar birima satın ettiğı sosyal medya şirketi Twitter’ın CEO’su olarak görev yapacağını da söyledi.

AYLIK 8 DOLARA MAVİ TİK

Daha önce birçok kez paylaştığımız gibi, Twitter’ı satın almasıyla gündemde olan Elon Musk, Twitter’daki ‘mavi tik’in aylık 8 birim olacağını açıkladı. Twitter’ın mavi onay işareti olan veya olmayanlar için mevcut lordlar ve köylüler sisteminin saçmalık olduğunu söyleyen ünlü milyarder, söz meselesu rakamın ülkeden ülkeye değişebileceğini belirtti. Musk, ayda 8 birim ödeyen kişilerin, birçok alanda platformda öne çıkacağını, daha uzun video ve ses paylaşabileceğini ve yarı oranda reklam göreceğini aktardı. Musk, “Bu yöntemle içerik üreticilerini ödüllendirmesi için Twitter’a bir gelir kapısı açılacak.” ifadesine konum verdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Muskzede'lere müjde! Bunlar tam da size göre‘Muskzede’lere müjde! Bunlar tam da size göre
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt! 'Bu konuşmamı farklı şekilde yapacağım'Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt! ‘Bu meseleşmamı farklı şekilde yapacağım’
İki lidere önemli mesajlar! İki lidere önemli mesajlar! “Geri dönün”