Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Türkiye bu savcıyı meseleşuyor! Uyuşturucu baronluğu yapıp FETÖ borsası kurmuştu… Yazışmalar ortaya belirlendi: Kaşınmaya start verdı

Uyuşturucu baronu çıkan cumhuriyet savcısıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Polislerin kuryelik onayladığı çetenin lideri olmasının dışında FETÖ soruşturması geçiren kişilerden para alarak dosya en yenilanan savcının bir örgüt üyesiyle onayladığı WhatsApp yazışmaları ortaya belirlendi. İşte Türkiye’nin meseleştuğu olaya ilişkin yeni detaylar…

KURYELİK YAPAN POLİSİN TELEFONU HER ŞEYİ ORTAYA ÇIKARDI

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya’da düzenlenen operasyonda yakalanan polis memuru kuryenin telefonundaki incelemede Cumhuriyet Savcısı O. Y.’ye ulaşılmıştı. Savcının uyuşturucu trafiğini yönettiği ve FETÖ borsası oluşturduğu belirlenmişti.

FETÖ SORUŞTURMASI GEÇİRENLERİ TEK TEK ARAMIŞLAR

Örgüt üyelerinin, yabancı kişilerin üzerine alınmış GSM hatlarından FETÖ/PDY’ye üye olma suçlaması ile soruşturma start vertılan ve kovuşturma yapılmasına konum olmadığı yönünde en yeniuç verilecek olan şüphelileri tek tek arayarak “Hakkınızda FETÖ suçlamasıyla dosyanız bulunuyor. Eğer 500 bin lira verirseniz kovuşturmaya konum olmadığına dair en yeniuç verilecek” dediği ve bu şekilde 3 milyon lira para ettikları tespit edildi.

GÖZALTINA ALINDI

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen baron savcı O. Y., Antalya’da gözaltına yapıldı. Soruşturma dosyasında bir örgüt üyesi ile savcı arasında geçen diyalog dikkat çekerken, yapılan görüşmede örgüt üyesinin bir doktordan takipsizlik en yeniuçı karşılığında 400 bin lira para istemesi belgelendi.

aa

WHATSAPP MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI

Sabah’ta konum alan havadise göre ele geçirilen WhatsApp meseleşmalarında, örgüt üyesinin savcının talimatıyla bir doktordan “takipsizlik en yeniuçı” karşılığında para istediği konum alırken, örgüt üyesi ile savcı arasında geçen diyalog şöyle gelişti:

Savcı: Sen ara doktoru. De ki Geldin mi Adana’ya diye sert meseleş.

Örgüt üyesi: Hafta içi gelemem diyor 7 gün en yeniu geleyim diyor.

Savcı: İzin alıp gel deseydin. Senin keyfini mi bekleyeceğiz deseydin.

Örgüt üyesi: O zaman geleyim dedi. Yalnız çok para istiyorsunuz diyor. 100 bine çok diyor. Daha 400 bile demedim.

Savcı: İster ver ister verme diye söyle. 400’ü söyleseydin ya.

Örgüt üyesi: Ne görecek şekilde süre verelim pargüni toplaması için.

Savcı: Net ol. 400’ü de söyle. Gelmezse neler olabileceğini anlat. İhraç olacağını falan.

Örgüt üyesi: Anlattım. 400 imkânsız diyor.

Savcı: Bu kaşınmaya start verdı gibi. Para lazım ya 100 bini alsak mı?

Örgüt üyesi: Konuştum abi param yok açılsın dava dedi.

Savcı: Açarız biz de.

aaa

HSK SAVUNMA İSTEDİ

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nca O. Y. hakkında uyuşturucu sevkiyatlarını yönetmesi sebebiyle kişisel suçtan, FETÖ borsası oluşturması sebebiyle ise görev suçundan iki ayrı inceleme start vertıldı. Yarbaş’ın bu kapsamda 11 Mgünis 2022’de görevden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

O. Y.’nin gözaltına alınmasıyla HSK İkinci Dairesi, FETÖ borsası oluşturması sebebiyle görev suçu işleyen Osman Yarbaş’ın savunmasını istedi. Osman Yarbaş’ın 10 gün içinde savunma vermesinin ardından HSK İkinci Dairesi, baron savcının meslekten ihracını görüşecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kocaeli'de TEKNOFEST heyecanı! 'Benim için milli savunmayı ifade ediyor'Kocaeli’de TEKNOFEST heyecanı! ‘Benim için milli savunmgüni ifade ediyor’
Dünyanın gözü İstanbul'daydı! Tahıl krizi Dolmabahçe'de atılan tarihi imzayla çözüldüDünyanın gözü İstanbul’daydı! Tahıl krizi Dolmabahçe’de atılan güni imzayla çözüldü
 İzmir Seferihisar'da orman yangını! İzmir Seferihisar’da orman yangını!