Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Türkiye’de ve dünyada bugün neler yaşandı? Erdoğan’dan cemevleri duyurusı, torba yasanın detayları, Başak Cengiz davasında en yeniuç…

Günün önemli gelişmelerini tek bir havadisde okumak ister misiniz? Türkiye ve dünya gündeminde en yeni 24 saatte yaşananları sizler için derledik…

İşte bugünün öne çıkan havadisleri!

ERDOĞAN’DAN ‘CEMEVLERİ’ AÇIKLAMASI

erdopan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy Şahkulu Sultan Dergahı’nda “Cemevleri Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni”ne katıldı. Cemevleriyle ilgili yeni adımı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulacak Kültür ve Cemevi Başkanlığı hepsi cemevlerinin yönetimini yürütecek” dedi. Ayrıca Erdoğan “Alevi-Bektaşi inancının önderlerine Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nda isterlerse kadro da verilecek” diye meseleştu.

BOZDAĞ’DAN ‘AF’ TARTIŞMALARINA YANIT

bozdağ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan en yeni dönemde sıkça gündeme gelen af meselesu devamındası dikkat çeken bir duyuru geldi. Bakan Bozdağ, “Cezasızlık algısını ortadan ktopladırmak maksadıyla cezası az suçlarda yeni bir infaz uygulamasını gündeme getirmeyi ve Türkiye’ye eriştirmzamanı düşünüyoruz” duyurusında bulundu.

TORBA YASA TEKLİFİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU

torba

Milyonlarca kişinin beklediği torba yasa teklifinde en yeni aşamaya gelindi! AK Parti’den kritik hamle geldi. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, canlı yzamanında torba yasanın detaylarını açıkladı. Buna göre KYK borçlarının faizleri siliniyor. Ayrıca pandemi döneminde kesilen maske ve sokağa çıkma yasağı cezaları da affedildi! Çalışanlara elektrik ve doğal gaz desteğine vergi muafiyeti de geliyor.

SAMURAY KILIÇLI CİNAYETTE KARAR

başak1

Ataşehir’de mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz’un yargılandığı davada kritik bir gelişme yaşandı. Sanığın akıl sağlığının konuminde olduğu ve cezai sorumluluğunun tam olduğuna dair rapor duruşma sırasında mahkemeye ulaşırken, sanık hakkındaki en yeniuç da açıklandı. Mahkeme, Can Göktuğ Boz’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

HULL CITY’NİN ARAYIŞI DEVAM EDİYOR

acun

Hull City’de geçtiğimiz zamanlarda Şota Arveladze’nin görevine en yeni verilmişti. Üst arde alınan mağlubiyetlerden devamında Acun Ilıcalı’nın araya girmesiyle müdahale edilen teknik direktörlük meselesinde yeni gelişmeler yaşandı. Ilıcalı, Wigan karşılaşması öncesi teknik direktör Pedro Martins ile birlikte bir paylaşım uyguladı. Hull City, “Teknik direktör Pedro Martins ile uyguladığımız görüşmelerin ardından karşılıklı anlaşmaya varamadık ve görüşmeleri bitirme en yeniuçı topladık.” duyurusında bulundu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Nebati'den canlı yayında Özgür Demirtaş için sert sözler!Bakan Nebati’den canlı yzamanında Özgür Demirtaş için sert konuşmalar!
Çok konuşulacak sözler! O açıklamaların ardından Çok meseleşulacak konuşmalar! O duyuruların ardından “Tüm dünya liderleri dikkat etmeli” dedi ve ekledi: Bir dünya savaşı işe koyultma çağrısı
Paşinyan, Miçotakis, Esad... Erdoğan yanıtladıPaşinyan, Miçotakis, Esad… Erdoğan yanıtladı