Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Twitter, 44 milyar abd parasılık satın alma anlaşmasını feshettiği için Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk’a dava açtı

Twitter tarafından Delaware Chancery Mahkemesine yapılan şikayette, Musk’ın, imzaladığı anlaşma “artık kişisel çıkarlarına hizmet etmediği” için Twitter ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini konumine getirmeyi reddettiği aktarıldı. Şikayet dilekçesinde, Musk’ın anlaşmgüni feshetmeye yönelik iddialarının “bahane” olduğu ve “hiçbir dayanağı” olmadığı kaydedildi.

‘HİSSE FİYATI ÜZERİNDE AŞAĞI YÖNLÜ BASKI YARATTI’

Dilekçede, “Birleşme anlaşmasının imzalanmasından bu yana Musk, Twitter’ı ve anlaşmgüni defalarca kötülekonumek Twitter için ticari risk ve hisse fiyatı üzerinde dip yönlü baskı yarattı.” ifadesi konum etti.

Elon Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter’ı satın alma anlaşmasını birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek feshettiği 8 Temmuz’da bildirilmişti.

rr

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamgüni reddettiğini belirtmişti.

Bildirimde, Twitter’ın anlaşmanın birçok hükmünü esaslı şekilde ihlal ettiği, yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunun görüldüğü kaydedilmişti.

sa

Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor ise Musk’ın fesih en yeniuçının ardından anlaşmasının uygulanması için yasal işlem start vertılmasının planlandığını duyurmuştu.

Taylor, sosyal medya hesabından uyguladığı paylaşımda, “Twitter Yönetim Kurulu, Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi tamamlamgüni taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmgüni planlıyor.” ifadesini kullanmıştı.

Twitter’ın avukatı William Savitt tarafından Musk’ın avukatı Mike Ringler’e gönderilen bir mektupta da Musk’ın anlaşmgüni feshinin “geçersiz ve haksız” olduğu, bunun anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerin reddedildiği anlamına geldiği belirtilmişti.

Fesih en yeniuçıyla işlemin tamamlanmaması durumunda Musk’ın 1 milyar abd parası ödemesini gerektiren anlaşma şartı gündeme gelmişti.

Spam hesaplar üzerindeki anlaşmazlığın Musk’ın satın alma anlaşmasından çekilmesi için yeterli bir sebep olup olmadığı ise tartışma meselesu olmuştu.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O ülke karıştı! Devlet başkanı kaçtı...O ülke karıştı! Devlet başkanı kaçtı…
Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin evleniyor! Yüzükleri Erdoğan taktıFuat Oktay ile Hümeyra Şahin evleniyor! Yüzükleri Erdoğan taktı
Kandıra’da denizde dehşet haberleri peş peşe geldi!Kandıra’da denizde dehşet havadisleri peş peşe geldi!