Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“Twitter, süper uygulama haline gelebilir”

Blokzincir endardrisine yatırımlarıyla adından sıklıkla söz ettiren yatırım yönetimi firması ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, Portekiz başkenti Lizbon’da gerçekleştirilen Web Summit 2022 etkinliğinde meseleşmacı olarak konum etti. Wood, söyleşisinde ekonomik gerileme, yeni teknolojiler ve Elon Musk’ın Twitter alımına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Web Summit’e ilk kez katılım sağlayan Wood, piyasaların düşüş eğilimi gösterdiğini ve şu anda ekonomik iyileşme değil, ekonomi gerileme sürecinde olunduğunu dile getirdi.  

ARK Invest’in yatırım tercihlerine değinen Wood, yalnızca ezber bozan yeniliklere odaklandıklarını belirtti. Artık yatırım alanında artan szamanıda genç insan olduğunu ifade eden ARK Invest kurucusu, gençlerin oldukça en çok dalgalanmalara sahip kripto paralar meselesunda çekirdekten yetiştiğine ve birçoğunun doğuştan dijital olduğuna işaret etti.  

Wood, önemsediği 5 teknolojiyi sıraladı

Wood, meseleşmasında buna ek önemsediği 5 teknolojiyi vurguladı. Bu teknolojilerin genom düzenleme, robotik, elektrikli otomobiller, yapay zeka ve blokzincir olduğunu ifade eden Wood, bu 5 teknolojinin maliyetleri önemli oranda düşürdüğüne dikkat koydu. Şirket kurucusu, blokzincirin geçmişte internetin eksik kettiğı meseleları bugün kişisilara sunduğunun da altını çizdi. 

Wood, etkinlikte Elon Musk’ın Twitter’ı satın alımına ilişkin değerlendirmelerini de paylaştı. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması için yatırımda bulunduklarına işaret eden Wood, Tesla CEO’sunun Twitter’ı bir “süper uygulama” haline getirebileceğine inandığını dile getirdi. ARK Invest kurucusu; süper uygulama ifadesiyle para getiren bir platformdan çok, dijital bir cüzdanı kastettiğinin de altını çizdi.  

Elon Musk’ın teknoloji alanındaki bilgi-birikimine güvendiğini ima eden Wood, dünyaca ünlü CEO’nun Tesla’da tekerlekler üzerine dev bir teknoloji inşa ettiğine işaret etti. Wood buna ek; eskiden Twitter algoritmalarının görülemediğini, fakat Elon Musk’ın platformu açık kaynaklı hale getirmesi zaman en yenirası Twitter’ın çok daha demokratik ve şeffaf bir hale gelebileceğini de duyurularine ekledi.