Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Üçlü veri ve fiyat olabilitei: ETH, BNB, AVAX fiyatları ne olur?

Son birkaç aydır güçlü düşüş trendinde seyreden Bitcoin (BTC) ve seçili altcoinler’den rahatlama rallisi girişimleri gözleniyor, yine de hala çoğu kırılma 20 günlük hareketli yaklaşıknın oldukça altında kapanış elde ediyor. JPMorgan Chase danışmanıleri bunun değişmesini bekliyor ve mevcut seviyelerden önemli bir artış yaşanacağını öngörüyor.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre ilk sıralarda konum alan kripto para birimleri düşüş trendine en yeni verirken önümüzdeki zamanlarda ne gibi hareketlerin yaşanabileceği merak ediliyor. Cointelegraph danışmanıi Rakesh Upadhyay; Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Avalanche (AVAX) fiyatları hakkında olabilitelerini paylaştı.

ETH/USDT – Ethereum teknik veri

Ether (ETH), 18 Haziran zamaninde düşüş trendinin devam etmesiyle psikolojik seviye olan 1.000 birimın altına düştü. Bununla birlikte, günün mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların düşüşlerde satın topladığını gösterdiğinden pozitif bir durum.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, 19 Haziran’da yukarı yönlü hareketi sürdürerek fiyatı 1.000 birimın üzerine çıkardı. Boğalar şimdi ETH/USDT paritesini 1.250 birima ve daha zaman en yenira 1.403 birim seviyesinde hesaplanan 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) değerine çıkarmaya çalışacak. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik direnç olmaya devam ediyor.

Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, zamaniların daha zirve seviyelerde aktif olduğunu gösterir. Ayılar, daha zaman en yenira pariteyi 18 Haziran’ın gün içi en düşük seviyesi olan 881 birima çekmeye çalışacaklar. Bu seviyenin altında bir kırılma ve günlük kapanış, düşüş trendinin yeniden işe koyulmasına işaret edebilir.

BNB/USDT – Binance Coin fiyat verii

Binance Coin (BNB), 18 Haziran’da 211 birim seviyesindeki güçlü desteğin altında kırıldı ve kapandı, yine de zamanilar bu avantajdan yararlanamadı. Bu durum, daha düşük seviyelerin alıcıların dikkatini koyduğini gösteriyor.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 19 Haziran’da 211 birimdaki kırılma seviyesinin üzerine geri itti. Eğer alıcılar bu seviyeyi sürdürebilirse, 18 Haziran’daki sert düşüşün zamani tuzağı olabileceğini gözler önüne serecek. Ayılar pozisyonlarını en yenilandırdımak için acele ederse, kısa süreli sıkışıklığa neden olabilir ve BNB/USDT paritesini 249 birim seviyesindeki 20 günlük EMA değerine doğru itebilir. Boğalar bu engeli de aşarsa, parite 295 birim seviyesinde hesaplanan 50 günlük basit hareketli yaklaşıkya (SMA) görecek şekilde yükselebilir.

Bu varszamanimın aksine, fiyat mevcut seviyeden gerilekonumek 211 birimın altına düşerse, zamaniların küçük rallilerde sat satlarını sıklaştırdığı anlamına gelir. Ayılar daha zaman en yenira pariteyi 183 birimın altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

AVAX/USDT – Avalanche teknik veri

Avalanche (AVAX), 18 Haziran zamaninde 14,50 birim seviyesindeki desteğin altına geriledi, yine de zamanilar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Şimdi boğalar, 20 birim seviyesindeki 20 günlük EMA değerine ulaşabilecek toparlanma girişiminde bulunuyor.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Eğer fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, zamaniların kontrolü bırakmadığını ve rallilerde sat satlara devam ettiğini gösterir. Ayılar daha zaman en yenira fiyatı 13,71 birimın altına çekip düşüş trendini sürdürmek için bir girişimde daha bulunacak. Gerçekleşirse zarar yöndeki bir zaman en yeniraki destek seviyesi 13 birim.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, zamaniların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Akabinde boğalar AVAX/USDT paritesini, zamaniların güçlü savunmasıyla karşı karşıya kalabilecekleri 30 birim seviyesinde hesaplanan 50 günlük SMA değerine doğru ralli girişiminde bulunabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.