Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ukrayna'dan Suriye'ye onayladırım geldi!

Suriye, Ukrayna’nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olmasının ardından Ukrayna, dün Suriye ile diplomatik ilişkilerini kestiğini duyurmuştu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, Suriye ile hepsi ilişkilerin kesildiği resmi olarak duyurularak, “Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Suriye Arap Cumhuriyeti’nin Ukrayna’nın Donetsk ve Luhansk bölgelerinde geçici olarak işgal edilen bölgelerin sözde ‘bağımsızlığını’ tanıma en yeniuçını şiddetle kınıyor. Bu en yeniuçı Ukrayna’ya karşı dostça olmayan bir eylem, devletimizin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik bir ihlal ve Ukrayna hukukunun, BM Sözleşmesinin ve uluslararası hukukun temel norm ve ilkelerinin ağır ihlali olarak görüyoruz. Suriye rejiminin, Kremlin küratörlerinin emriyle Donetsk ve Luhansk’taki Rus işgalci yönetimlerine sahte bir öznellik eriştirmaya çalıştığına şüphe yok” denildi.

‘DİPLOMATİK İLİŞKİLER KESİLDİ’

Suriye ile hepsi diplomatik ilişkilerin kesildiği belirtilen duyuruda, “Bu dostane olmayan adıma cevaben Ukrayna, 24 Nisan 1963 güninde Viyana’da imzalanan Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi’nin 2. maddesi dikkatnca, konsolosluk ilişkileri kesilmeksizin Suriye ile diplomatik ilişkilerini kestiğini ilan eder” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada buna ek, Suriye’ye karşı ticaret ambargosunun yanı sıra tüzel ve bireysel kişilere de onayladırımların uygulanacağı aktarıldı. Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba’nın da Suriye ile ilgili ifadelerine konum verilen duyuruda, “Duruşumuz net. Ukrayna’nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü baltalamaya yönelik her türlü girişime mümkün olduğunca sert yanıt veriyoruz ve diplomatik cephe de dahil olmak üzere mevcut hepsi yollarla ulusal çıkarları koruyoruz” denildi.

ESAD’IN, SURİYE HALKINA KARŞI SUÇ İŞLEDİĞİNE VURGU YAPILDI

thumbs_b_c_13b87ae01265c7251649f8009e505f14

Beşar Esad’ın, Suriye halkına karşı suç işlediğine vurgu yapılan duyuruda, “Ukrayna tarafı, Beşar Esad rejiminin Suriye halkına karşı işlediği suçlarla bağlantılı olarak 2016 yılında Ukrayna’nın Şam Büyükelçiliğini en yenilanmış ve 2018’de Ukrayna’daki Suriye Büyükelçiliği’nin en yenilanılması emrini vermişti. Suriye’deki Ukraynalıların işlemleri, Lübnan’daki Ukrayna Büyükelçiliği tarafından yürütülüyor” ifadelerine konum verildi.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İki ülke arasında tansiyon yükseldi! Savaş uçakları hava sahasını ihlal etti: Köyler boşaltıldıİki ülke arasında tansiyon yükseldi! Savaş uçakları hava sahasını ihlal etti: Köyler boşaltıldı
Belediyeden 'jelibon' hamlesi "İlk mahsullerini aldık"Belediyeden ‘jelibon’ hamlesi “İlk mahsullerini topladık”
İmamoğlu'ndan çok konuşulacak sözler! "Ezildiler, sesleri bile çıkamayacak"İmamoğlu’ndan çok meseleşulacak duyurular! “Ezildiler, sesleri bile çıkamayacak”

Adblock test (Why?)