Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ukrayna’ya bağışlanan CryptoPunks NFT’si, 100 bin abd parasıa satıldı

Ukrayna hükümeti, uyguladırımlar ve bölgede yaşanan gerginliklerle beraber kripto para birimlerinin önemini bir kez daha anladı çünkü, bölgedeki çatışmalardan zaman en yenira ülkelerine kripto para ve NFT’ler aracılığıyla yapılan yardımlara bizzat tanık oldu.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, vatandaşlarının ve ulusunun ihtiyaçlarına yardımcı olması için 20 Nisan’da bağış olarak alınan CryptoPunks NFT’sinin 90 Ether (ETH) karşılığında sat sata çıkarıldığını duyurdu.

0x165cd3 kişisisı tarafından 1 Mart 2022’de 16.19 ETH karşılığında satın alınan CryptoPunk 5364 NFT’si, Ukrayna için yardım kampanyasına bağışlandı ve bağış edildiğında fiyatı 31.722 abd parası değerindeydi. NFT, Ukrayna’ya bağışı edildiktan zaman en yenira 27 Nisan zamaninde 288.414 abd parasıa karşılık gelen 100 ETH değerinde bir fiyat teklifi topladı.

Devamında ise Ukrayna, CryptoPunk 5364 NFT’sini 102.640 abd parasıa karşılık gelen 90 ETH karşılığında sattı buna rağmen alıcı 0xc08f6d, Ethereum gas ücretinden dolzamani 103.523 abd parası harcamak durumunda ktopladı.

CryptoPunk 5364 NFT’sinin teklif/sat sat geçmişi. Kaynak: cryptopunks.app

CryptoPunk 5364 NFT’si, erkek karakterlerin pikselli bir varyasyonu olan 6039 Male punks koleksiyonuna ait.

Ukrayna, Norveç ve Lihtenştayn’dan zaman en yenira Avrupa Birliği üyesi olmayan üçüncü ülke meselemunda ve Avrupa Blockchain Ortaklığı’na (EBP) gözlemci ülke olarak katıldı. Bu hamlenin ardından Ukrayna, eyaletler arası blockchain ağ ortaklığını diğer ülkelerle de genişletmeyi planlıyor.

Virtual Assets of Ukrayna’nın kurucusu ve CEO’su Konstantin Yarmolenko, Cointelegraph’a verdiği demeçte, Ukrayna’nın EBSI test düğümünü çalıştırma meselesundaki ilgisini ve blockchain teknolojisine dayalı sınır ötesi kamu hizmetlerinin deneme aşamasındaki kullanım durumlarını anlattı.

Ayrıca, Rusya-Ukrayna gerginliği sırasında yapılan kripto bağışlarının “çok önemli bir destek olduğunu” belirtti ve ekledi:

“Bir zaman en yeniraki adım, Ukrayna ve AB’nin EBP/EBSI girişimlerine dayalı tam blockchain entegrasyonu.”