Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Universal Studios, Cadılar Bayramı temalı NFT avı işe koyultıyor


ABD merkezli film stüdyosu Universal Studios, Kaliforniya ve Florida’daki tema parklarına NFT avı eklediğini duyurdu. Park ziyaretçilerinin, 31 Ekim’e görecek şekilde Cadılar Bayramı temalı NFT avına katılabilecekleri ifade edildi. Stüdyo, tema parklarına eklenen yeni etkinlik kapsamında toplam 7 milyon NFT’nin oluşturulmasını planladığını dile getirdi.  

Aktarılan detaylara göre; Universal Studios, Cadılar Bayramı temalı NFT avı kapsamında her bir parka 7 adet QR kod gizleyecek. QR kodlardan her biri, tarandığında yeni bir NFT basılmasını sağlayacak. Parktaki 7 QR kodu da bulan ve tarayan ziyaretçiler, beraberinde hediyeler de getirecek olan özel bir NFT’nin sahibi olmaya hak kazanacak.  

Universal Studios, yeni NFT projesinde kripto ödeme hizmetleri şirketi Moonpay ile iş birliği yapacak. 

NFT sat satları, temmuz zamanında yılın en düşük seviyelerine ulaştı

Öte yandan; NFT’lerin kullanımı, geçen yıl büyük bir ivme kazanarak oldukça popüler bir hale geldi. Dune Analytics’in verilerine göre; Nike, Dolce & Gabbana ve Tiffany gibi dünya devleri, 2021 yılında yüz milyonlarca abd abd dolarıı değerinde NFT sat satı etti. Fakat sat satlar, daha devamındaki süreçte ani bir düşüş yaşadı. Temmuz zamanında, NFT pazarı sat satlarda yılın en düşük seviyelerine geriledi. Son 30 gün içerisinde ise dünyanın en büyük NFT pazar konumi OpenSea’deki işlem hacmi, yüzde 13’lük bir düşüş yaşayarak 252 milyon abd abd dolarıı seviyesine indi.