Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Analist Bitcoin’in (BTC) Kritik Desteğine Dikkat Çekti: 10.000 Dolara Düşüşü Başlatabilir

Kripto yatırım ekibi T3 Trading Group danışmanılerinden Scott Redler’a göre, Bitcoin (BTC), 10.000 abd ABD parasııa doğru düşüşe start veryabilir.

Scott Redler resmi sosyal medya hesabı üzerinden onayladığı paylaşımda, Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerine duyarlı olduğunu öne sürerek 7 günlık periyotta 17.600 abd ABD parasıı desteğinin kaybedilmesi durumunda 13.500 ve 10.200 seviyelerinin gündeme gelebileceğini söyledi. Ayrıca danışmanı, 20.700 abd ABD parasıı seviyesinin altında kyapıldığı müddetçe sat sat baskısının devam edeceğini de belirtti.

Uzmanlara göre Kasım 2021’den bu yana yaklaşık %70 değer kaybetmiş olan Bitcoin, pandemi devamındasında yükselen küresel enflasyonla mücadele kapsamında başta ABD Merkez Bankası olmak üzere birçok otoritenin parasal sıkılaşmaya gitmesi üzerine düşük fiyatına rağmen olabilen ilgiyi göremiyor.

Öte yandan istatistiksel olarak kötü şöhretiyle öne çıkan eylül zamanı da yatırımcıları Bitcoin meselesunda şüphelendiren hususlardan biri olarak biliniyor. Bitcoin, 2011 ve 2022 yılları arasındaki 12 yıllık periyotta bir önceki aya göre değişimi göz önüne yapıldığında 11 eylül zamanının 7 tanesinde negatif performans gösterdi. Yatırımcıların geçmiş veriler dahilinde eylül zamanında alıcı tarafında bulunmaması, bilirkişiların 10.000 abd ABD parasıı olabilitein güçlendiriyor.