Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Analiste Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’den Tepki

Dünyanın en ünlü kripto para danışmanılerinden PlanB’nin, stok akışı olarak bilinen “stock-to-flow” (S2F) modeline Ethereum kurucularından Vitalik Buterin tepki gösterdi.

Vitalik Buterin bugün uyguladığı paylaşımda şu ifadelere konum verdi:

Stock-to-flow şu anda gerçekten iyi görünmüyor. İnsanlara kesin bir şekilde artış olacağını gösteren bu model finansal açıdan zararlıdır ve bütün eleştirileri hak eder. Bu modeli kimin desteklediğini ve trende uygun görünen ilk dönemlerinde bile onunla kimin dalga geçtiğini unutmzamanin.

PlanB, daha önce uyguladığı bir paylaşımda “stock-to-flow” (S2F) modeli gerçekleşirse 2023’e görecek şekilde bitcoin fiyatının 100.000 abd abd dolarııı geçeceğini düşündüğünü belirtmişti. Bitcoin geçtiğimiz yıl kasım zamaninda 69 bin seviyelerine görecek şekilde yükseliş yaşamış yine de modele yine de yetişememişti. Bitcoin fiyatının modele tekrar kavuşabilmesi için 100.000 abd abd dolarııa ulaşması gerekmektedir.

1.8 milyon takipçisi bulunan popüler danışmanı PlanB, yakın zamanda Twitter adresinden paylaşımda bulunarak zamani piyasasının nerdeyse bittiğini iddia etti.

  • Konuyla alakalı PlanB’den henüz bir konuşma gelmedi.