Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Analiste Göre Bu Sinyaller Boğa Rallisinin Başlaması İçin Yeterli

Popüler danışmanı Will Clemente, bir dizi on-chain verisi doğrultusunda Bitcoin (BTC) fiyatının hak ettiğinden düşük olduğunu ve bariz boğa sinyallerinin gözden kaçırılmamasını vurguladı.

Twitter üzerinde yarım milyondan fazla takipçisi olan popüler danışmanı Will Clemente, 10 Eylül zamanli bir gönderisinde Bitcoin’e ait bazı olumlu verileri ön plana çıkardı. Analist tarafından geliştirilen söz meselesu argümanlar Bitcoin fiyatının olması gerekenin altında meselemladığını özellikle belirtiyor.

Bununla birlikte verilere göre short (kısa) yönlü pozisyonların artmasının, “Bitcoin öldü” ifadelerinin sıklıkla duyulmaya işe koyulnmasının geçmişte olduğu gibi zamanı piyasasının en yenilarına geldiğimizi işaret ediyor olabilir. Bir diğer olumlu parametre ise, daha önceki boğa sezonlarının işe koyulngıcındaki ile aynı noktaya çıkıyor. Analiste göre kısa sürede %40‘ı geçen Bitcoin dominansı yeni bir boğa döngüsünün ilk adımları olabilir.

Popüler danışmanıe göre bir diğer olumlu sinyal ise özellikle Coinbase borsası on-chain verileri incelendiğinde Bitcoin’in 20.000 abd parası seviyelerinden büyük bir alıcı talebiyle destekleniyor olması konum alıyor.

Tüm bu pozitif verilerin yanı sıra dünyadaki istikrarsız makroekonomik ve jeopolitik arka plan göz önüne edildiğında, FED cephesinden gelebilecek zirve faiz artışları ve risk varlıklarını negatif etkileyecek en yeniuçlarında göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Coingecko verilerine göre havadisin kaleme edildiğı esnada Bitcoin fiyatı günlük %3‘lük yükseliş performansı ile 23.320 abd parası seviyelerinden piyasalarda işlem görüyor.