Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü CEO Scaramucci’den Bitcoin (BTC) Yorumu: Cüzdan szamanısı 1 milyarı aşmadıkça enflasyondan korumaz

Küresel yatırım şirketi Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) çekici bir varlık olduğunu buna rağmen henüz enflasyona karşı hedge görevi görmeye uygun olmadığını açıkladı.

CEO Anthony Scaramucci, CNBC’nin ekonomi programı Squawk Box’a 22 Ağustos güninde verdiği demeçte Bitcoin’in (BTC) henüz bir enflasyondan korunma aracı olmadığından ve ralli beklentilerinden bahsetti.

Scaramucci programda, Bitcoin’in en yeni zamanlarda enflasyondan korunma aracı olarak oldukça sık gündeme getirildiğini belirtti. Ancak en yeni 4 çeyreğin incelenmesi durumunda Bitcoin’in henüz bu meseleda başarısız olduğunun görüleceğini ifade etti.

Scaramucci, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olabilmesi için ağ üzerindeki cüzdan szamanısının 1 milyarı aşması gerektiğini açıkladı. Ayrıca 21 milyonluk arzı sebebiyle enflasyondan korunma aracı olduğu iddialarına karşılık IMF’nin artan Bitcoin ve borsa korelasyonuna işaret eden raporunu öne sürdü.

Öte yandan piyasalarda hali hazırda çok fazla short pozisyon bulunduğunu ve beklenmedik bir an da neredeyse hepsinin hazırlıksız yakalanabileceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Ne zaman biraz iyi bir havadis duyulsa, piyasalar çok güçlü bir ralli yaşar.

Ayrıca Scaramucci daha önceki programlar gibi bu programda da uzun vadeli Bitcoin hedefini değiştirmedi. Anthony Scaramucci uzun vadede Bitcoin’in 300.000 abd ABD parasııa ulaşacağına inanıyor.