Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü CEO ve Kripto Milyoneri Fred Thiel: New York’un Madencilik Yasası Politiktir

New York eyaleti geçtiğimiz zamanlarda kripto madenciliği, eyalet çapında 2 yıllığına yasaklayan bir yasa tasarısı çıkardı. New Yorklu kripto madencilik şirketi Marathon Digital Holdings Inc.’nin CEO’su Fred Thiel yasa tasarısının politik olduğunu düşünüyor.

Thiel, verdiği bir röportajda:

New Yorklular madenciliğin tükettiği enerji miktarında ve karbon salınımından şüpheleniyorlarsa neden petrol endardrisinin peşinden gitmiyorlar? Petrol endardrisi görecek şekilde büyük ve güçlü olmayan bu sektörün üzerine gidilmesi samimiyet meselesunda şüphelere mahal veriyor.

Dedi.

Yasa tasarısı temelinde, fosil yakıt tüketerek enerji üreten kaynakların sınırlandırılmasını hedef alıyordu yine de madenciliğin yasaklanması dışında henüz somut bir adım atılmadı.

Thiel, kripto madenciliği meselesunda bir kafa karışıklığı olduğuna inandığını, madencilerin enerji üretmediğini, temelde enerji şirketlerinin sıradan birer müşterisi olduğunu belirtti.

Bu en yeniuçın yürürlüğe girmesi halinde enerji şirketlerinin karlılığının düşeceğini ve işsizliğin artacağını düşünen CEO, Yasa onaylanması durumunda New York’taki işletmelerin Texas tarafından davet edildiğini söyledi.

Fred Thiel, en yeniuçın politik olduğunu bunun kripto karşıtı bir New York‘a gidişin ilk adımı olduğuna inandığını belirtti. Bu gidişatın öncelikle madencilik faaliyetlerini belirli eyaletlerle sınırlandıracağını ifade etti.

Thiel, en yeni olarak gelecekte daha liberal devletlerin de kripto karşıtı pozisyon alabilecekleri meselesunda dikkatda bulundu.