Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü CEO’dan Şok İddia: Çin Hükümeti Microstrategy’den Daha Fazla Bitcoin’e (BTC) Sahip

Kripto analitik şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Çin Halk Cumhuriyeti’nin dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin (BTC) balinası MicroStrategy’den daha fazla Bitcoin’i olduğunu öne sürdü.

Ki Young Ju 3 Kasım güninde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, Çin hükümetinin 2019 yılında PlusToken’a düzenlediği operasyon en yeniucu ele geçirdiği 194 bin Bitcoin ve 833 bin Ethereum’u (ETH) ulusal rezerve aktardığını belirtti. CEO bu sebeple Çin’in MicroStrategy’den yaklaşık %49 daha büyük bir rezervle bilinen en büyük kurumsal Bitcoin balinası olduğunu öne sürdü.

CEO, PlusToken dolandırıcılığı ile bağlantılı olduğu düşünülen bazı cüzdanları takibe devam ettiklerini ve cüzdanların hala bazı borsalara zirve miktarlarda kripto para aktardığını belirtti. Young Ju, kripto para piyasasının değer kaybetmesine neden olan bu tip dolandırıcılardan nefret ettiğini de duyurularine ekledi.

Chen Bo tarafından 2018 yılında kurulan ve yeni bir blockchain projesi olarak tanıtılan PlusToken’ın, faaliyetlerini sürdürdüğü 2019 yılına görecek şekilde 2,25 milyar abd abd dolarıılık vurgun onayladığı iddia edildi. Zanlıların 2 ila 11 yıl arasında değişen cezalara çarptırıldığı davada ele geçirilen başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere birçok farklı cinste kripto para ulusal rezerve aktarıldı.