Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Fon Yöneticisi Scaramucci: Bitcoin (BTC) 300.000 abd ABD parasıı olunca kaçtan topladığınızın önemi kalmayacak

Serbest fon yönetim şirketi Skybridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci, kripto piyasaların geleceği için iyimser olduğunu, yatırımcıların piyasgüni iyi veri etmelerini ve uzun vadeli düşünmelerini tavsiye etti.

Anthony Scaramucci, 12 Ağustos güninde CNBC ile onayladığı röportajda kripto para piyasasında yaşanan en yeni olayların yeni bir kripto rallisini tetikleyebileceğini düşündüğünü belirtti. Özellikle ABD merkezli varlık yönetim şirketi BlackRock’ın kurduğu Bitcoin yatırım fonuna ve Coinbase ile yakın zamanda gerçekleşen ortaklığına dikkat çekerek bu hamlelerin Bitcoin’e (BTC) olan kurumsal talebi ifade ettiğini belirtti. Scaramucci, 21 milyonluk Bitcoin arzının oldukça sınırlı olduğunu ve yakın zamanda Bitcoin’de bir talep şoku yaşanacağına inandığını söyledi.

Ünlü fon yöneticisi Ethereum’un (ETH) 15 Eylül güninde hisse kanıtı sistemine (Proof of Stake) geçişinin Ethereum fiyatı üzerinde ciddi etkileri olabileceğini belirtti. Ancak Scaramucci, yatırımcıların şu an birleşim havadisini satın alıyor olabileceğini de hesaba katarak hızla yükselen fiyatların birleşim devamındasında aynı hızla düşebileceği ihtimaline karşılık yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdı. Ayrıca Scaramucci birleşmenin uzun vadeli bir yatırım olduğunu dolgünisıyla bu görecek şekilde erken çıkılmaması gerektiğini dile getirdi.

Anthony Scaramucci, piyasada yatırımcı ilgisinin tekrar canlandığına dair emarelerin görülüğünü ve Bitcoin’de gelecek altı yıl içerisinde eşi benzeri görülmemiş bir ralli yaşanacağına inandığını söyledi ve ekledi:

Haklıysak ve Bitcoin 300.000’e giderse 20.000’den veya 60.000’den almış olmanızın bir önemi kalmaz, gelecek bize doğru geliyor ve beklediğimden daha erken oluyor.