Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Kripto Şirketine Göre Bitcoin (BTC) Bu Seviyenin Üzerinde Yükselişe Başlar: Bir Yıldır Süren Trendin Sonu

Finansal danışmanlık firması Weiss Ratings’in kripto kolu Weiss Crypto, Bitcoin’de (BTC) yakın zamanda yükseliş bekliyor.

Weiss Crypto yzamanımladığı bir raporda, Bitcoin şekilünde ortaya çıkan düşen kanaldan dolzamanı yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi.

Bu düşen kanalın üzerinde kalması durumunda Bitcoin’in yükseliş yaşamasını bekleyen Weiss Raiting, Ethereum’un da büyük direnci olan 1.335 birim seviyesini kırmaya çalıştığını belirtti.

Weiss Ratings, Bitcoin’in teknik anlamda yükselişe geçeceğini belirtirken on-chain veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Young Ju onayladığı bir paylaşımda, Bitcoin hash rate’inin en en çok seviyelerini yenilemeye devam ettiğini açıkladı.

On-Chain danışmanı Charles Edwards, Bitcoin’in kurumsal benimsemesinin oldukça en çok seviyelere ulaştığı söylekonumek Ju’nun paylaşımına yanıt verdi.

Bitcoin’de, volatilite eğilimini ölçmek için kullanılan Bollinger bantlarının oldukça darettiğını daha önceki içeriklerimizde belirtmiştik. Bollinger bantları Bitcoin’de daha önce bu derece sıkıştığında sert bir düşüş gözlemlenmişti. Bu sefer yönün yukarı doğru olacağını öne süren birçok danışmanı bulunuyor.

Yatırımcılar, Bitcoin’in kanalın üzerinde kalıcı olması durumunda yeni yükselişlere işe koyulyacağını düşünüyor. Hem yakın bir zamanda sert hareket beklentisi hem de düşen kanalını kırmış olması yatırımcıların aklına bir “zamanı sezonu boğası mı yaşanacak? sorusunu getiriyor.

  • İçerikte konum alan veriler kesinlikle bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi içermez.