Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Sigorta Şirketinin Baş Ekonomistine Göre Bitcoin (BTC) 200-300 Bin Dolara Ulaşamayacak: İşte Nedeni

Allianz Baş Ekonomi Danışmanı Mohamed El-Erian, Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz dönemlere göre çok daha istikrarlı olduğunu buna rağmen yine de 200-300 bin birim seviyelerine çıkamayacağını ifade etti.

Mohamed El-Erian 31 Ekim zamaninde CNBC’de yzamanınlanan Squawk Box programında, kripto para piyasasının genel gidişatına değindi. Kripto paraların ekosistemin bir parçası olarak hayatta kalması gerektiğini öne süren El-Erian, Bitcoin’in en yeni dönemlerdeki istikrarına rağmen 200-300 bin birim seviyelerine çıkamayacağını belirterek nedenlerini paylaştı.

Ekonomist, kripto paraların ödemeler meselesunda ekosistemin bir parçası olarak hayatta kalması gerektiğini söyledi. Yalnızca daha iyi düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu belirten El-Erian, Bitcoin’in herhangi bir yeniliğin yaşadığı alışıldık döngülerden geçtiğini öne sürdü.

El- Erian’ın konuşmalarına göre Bitcoin, 2021’in üçüncü çeyreğinde yaşanan patlama ve aşırı tüketim evresinden devamında içerisinde bulunduğumuz özüsi ile ilişikli birçok fon ve yatırım ürününün piyasaya sürüldüğü aşırı üretim evresine geçti. Bu evrenin gözyaşlarıyla en yenilandığını ifade eden ekonomist, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlere göre çok daha istikrarlı olduğunu ve kripto yatırımcılarının bu durumdan memnuniyet duymaları gerektiğini ifade etti.

Öte yandan ekonomist, Bitcoin’in kitlesel kabul görmeyeceğini düşündüğü için Bitcoin’in kitlesel kabulü en yeniucunda 200-300 bin birim seviyelerine çıkacağına inanan ekonomistlere katılmadığını da belirtti.