Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Yatırımcı Uyardı: Balinalar Bitcoin Alımlarını Hızlandırdı

Ünlü kripto yatırımcısı Lark Davis kriz devam ederken ‘Mega OG’ balinalarının Bitcoin alımlarını hızlandırdığını belirtti.

5 Temmuz zamanli Tweet’inde Davis, Bitcoin hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesinin (ATH) %70 dipsında işlem görürken balinaların ve cüzdanında 1 Bitcoin’den az bulunan küçük yatırımcıların alımlarını hızlandırdığını ifade etti.

Davis, insanların, dolaşımda yalnızca 21 milyon Bitcoin olacağının farkına vardıklarını bu yüzden çok geç olmadan almaya işe koyuldıklarını belirtti. İddialarını kanıtlamak için ise hesap büyüklüklerine göre kohortlara ayrılmış bir alım satım tablosu paylaştı.

Uzmanlar, Davis’in tezlerinde haklılık pzamani olduğunu vurguladı. Davis, Glassnode verilerini paylaşarak Bitcoin fiyatının 30.000 abd ABD parasııın altına düştüğünden beri hesabında 1000’den fazla Bitcoin’in olan balinalar ve 1’den az Bitcon’i olan küçük yatırımcıların, en yoğun alıcılar olduğunu ifade etti.

Ayrıca ünlü yatırımcı Bitcoin’de yaşanan net çıkış pozisyonlarını göstermek için bir başka tablo daha yzamaninladı ve “Bitcoin’de ki en büyük çıkış zamane geçmiş oldu.” dikonumek yorum etti.

Lark Davis, paylaştığı tabloların ışığında 10.000 abd ABD parasıı seviyesinin tartışılmaktan uzak olduğunu yatırımcıları 2020’nin Aralık zamaninın en düşüğü olan 17.500’ü kıramamalarının ardından gözlerini 21.800’e çevirdiklerini belirtti. Twitter’da Davis’e hak veren birçok bilirkişi yeni hedefin 32.000 olduğunu ve zamanin en büyük FUD‘unda balinaların hiç istiflerini bozmadıklarını ifade ettiler.