Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ünlü Yatırımcıya Göre Bitcoin (BTC) 6 Ay İçerisinde 250.000 Dolara Ulaşacak

Ünlü risk yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’in (BTC) 6 ay içerisinde 250.000 birima ulaşacağını ve bunun kadınlar sayesinde olacağını öne sürdü.

Tim Draper yakın zaman önce Portekiz’de düzenlenen yıllık teknoloji zirvesi Web Summit 2022‘de ettiğı meseleşmasında, hükümetlerin dünyanın halihazırda içinde bulunduğu kriz durumunda aptalca bir şey yapmamasını umduğunu belirtti. Yatırımcı öte yandan Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içerisinde 250.000 birima yükseleceğine dair söylemlerini tekrarladı ve bunun kadınlar sayesinde olacağını duyurularine ekledi.

Geçmişte istatistiksel olarak 14 Bitcoin yatırımcısından yalnızca 1’inin kadın olduğunu ve bu oranın şu anda 6’ya olduğını dolzamanısıyla kadınlar tarafından benimsemenin hızla artışa geçtiğı öne süren Draper, önümüzdeki 6 ay içerisinde kadınların birden bir kripto para cüzdanı edinip Bitcoin almaya işe koyulyacağını belirtti. Draper geçtiğimiz mzamanıs zamanında da benzer söylemlerde bulunmuştu.

Kapatılan Darknet pazarı Silk Road’dan ele geçirilen 30.000 Bitcoin‘i bir müzayede ile satın alan Draper, kripto paranın değerinin 3 yıl içerisinde 10.000 birimı geçeceğini olabilite etmişti. Aradan geçen 3 yılın en yeniunda 2017 yılında Bitcoin 20.000 birim seviyelerine yaklaşmış Draper ileri görüşlülüğü ile piyasada özünden söz ettirmişti.