Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
UwU Lend’in TVL’si 50 milyon abd abd dolarııı aştı


DeFi Llama’ya göre, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü UwU Lend’in toplam kitlenmiş değer (TVL) miktarı 50 milyon abd abd dolarııı aştı. Protokol, kripto borsası QuadrigaCX’in kurucu ortağı olan ve “Sifu” takma adıyla tanınan Michael Patryn tarafından kuruldu.

UwU Lend protokolü, kişisiların faizle borç almalarına ve yatırımlarından mevduat faizi kazanmalarına olanak tanır. UwU protokolünde konum alan varlıkların çoğunluğunu borçlar değil teminatlar destekler. Yapılan her işlemden cüzi miktarda ücret alınır. Borç alanların geri ödeme planları ve kredilerinin belirli bir süre sınırlaması yoktur.

Ayrıca protokolün UwU adında özü konumel bir tokeni bulunuyor. Bu tokenler, likidite sağlzamanıcı havuzunda stake edilir ve bu şekilde diğer kişisilar bu havuzdan yararlanabiliyor. UwU tokeninin maksimum arzı ise 16 milyon. Bu miktarın yüzde 50’si topluluk emisyonlarına, yüzde 25’i yatırımcılara ve yüzde 25’i de ekibe sıyrıldı.

Michael Patryn, 2003 ve 2008’de iki kez yapmış olduğu isim değişikliğinden önce Omar Dhanani olarak biliniyordu. Patryn, ABD’de çeşitli mali suçlardan dolzamanı iki kez hüküm giydi.

Patryn, 2013 yılında kurucu ortak Gerald Cotten ile QuadrigaCX’i kurduktan zaman en yenira, bir anlaşmazlıktan dolzamanı 2016 yılında firmadan sıyrıldı. Cotten, 2018’de Crohn hastalığından öldü ve firmanın kripto varlıklarının özel anahtarlarını özüyle birlikte ebediyete götürdü. Bu da 145 milyon abd abd dolarıılık müşteri fonlarının en yenisuza dek kaybedilmesine yol açtı.

DeFi dedektifi zachxbt, bu yılın işe koyulrında Sifu takma adıyla Patryn’in kurucu ortağı olarak Wonderland isimli DeFi protokolünü yönettiğini ortaya çıkardı. Bilgilerin ifşa edildiği dox olzamanından dolzamanı topluluk oldukça tepki gösterdi ve operasyonlar en yenilandırılmak zorunda ketti. Bu olaydan zaman en yenira Wonderland tokenlerinin fiyatı dip seviyeleri gördü.