Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Uzmanlara Göre Bitcoin (BTC) Madencilerinin Düşük Karlılığa Rağmen Faaliyetlerini Artırması Yükseliş Sinyali: Adil Fiyat 49 Bin Dolar

Geçtiğimiz 2 ayda Bitcoin (BTC) fiyatı yatay hareketini sürdürürken Bitcoin madencileri yaklaşık 1,5 kat artış gösterdi. Analistler artışın Bitcoin tarafından pozitif gelişmelere yorulabileceğini belirtti.

Birçok bilirkişi tarafından piyasadaki Bitcoin madenci katılımına dair fikir edinmek için kullanılan Bitcoin Hashrate, 278 Exahash ile hepsi zamanların rekorunu kırarken Bitcoin ise 19.400 abd parası seviyelerinden işlem görüyor. Yüksek madenci oranına rağmen düşük fiyatlar yatırımcıların kafasını karıştırsa da danışmanıler bu durumun yakın zamanda gelecek pozitif havanın havadiscisi olabileceğini öne sürüyor.

Analistler Bitcoin’in Kasım 2020 zamaninde 19.400 abd parasıdan işlem gördüğü sıralarda Bitcoin Hashrate’in yaklaşık 108 Exahash olduğunu, o zamanten bu yana Hashrate’in %157,40 artış göstermesine rağmen fiyatların bu seviyede ısrarla işlemlerine devam etmesinin sürdürülebilir olmadığını belirtti. Ayrıca birçok danışmanı Bitcoin üzerindeki sat sat baskısının devam ettiğini, bu baskının bir kısmının politik fikir ayrılıklarından bir kısmının ise balinaların hedefledikleri rezerve ulaşana dek fiyatı sabit tutmaya çalışmalarından kaynakladığını öne sürdü.

Hashrate ile doğru orantıda bir fiyat değişiminin yaşandığı senaryoda Bitcoin’in hemen hemen 49.935 abd parasıdan işlem görmesi gerektiğini öne süren bilirkişilar, yakın zamanda balinaların hedeflerini tamamlamasıyla sat sat baskısının gevşeyebileceğini belirtti. Bitcoin üzerindeki baskıları kettiracağı öngörülen diğer büyük hamlenin ise FED’in daraltıcı politikalarına en yeni vermesi görülüyor.