Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Van depremi büyük depremin havadiscisi mi? Uzman isimden kritik duyuru…

AFAD’dan yapılan duyuruya göre Van’ın Tuşba ilçesinde saat 21.35’te 5.0 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünü Kuşçu-Muradiye, büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Peki çevre illerden de hissedilen bu deprem, büyük depremin havadiscisi mi?

Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından onayladığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Van’ın Hasan Timur ve Van Fay zonları arasında depremler oluyor. Bunlar daha çok Van fay zonunda. 1/2 saat önce Muradiye-Kuşcu’da 5,3 deprem oldu. Önce de 4,2 olmuştu. Ayrıca, Sürüyolu’nda da 4.5’luk deprem görülmüştü. Bölge sıkışıp yükseliyor. Büyük deprem gelmez, şüphe yok.”

‘BU TÜR DEPREMLER NORMAL’

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy da Van’daki korkutan depremle ilgili, “Burası faylarla dolu bögle. Depremin olmasını doğal karşılıyoruz. Ama 5’ten büyük olması korkutucu. 5.5 geçtikten zaman en yenira yaralanmalar 6 ‘dan zaman en yenira can zararları başlıyor bölgenin yapısından dolzamani. Deprem çok büyük görünmese de etkili görülebilir. Bu tür depremler normal. Ama daha büyüğü olur mu dersek şu an görünmüyor.” ifadelerini kullandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da mahalleliyi sokağa döken olay! Yabancı uyruklu kişilerin kovaladığı çocuk hayatını kaybettiİstanbul’da mahalleliyi sokağa döken olay! Yabancı uyruklu kişilerin kovaladığı çocuk hayatını kaybetti
Van'daki deprem sonrası evlerde çatlaklar meydana geldiVan’daki deprem zaman en yenirası evlerde çatlaklar meydana geldi
Yunanistan, Türkiye sınırına hendek kazıyor!Yunanistan, Türkiye sınırına hendek kazıyor!