Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Van’daki görüntüler çok meseleşulmuştu! Jandarmanın havaya ateş açmasına ilişkin Valilikten duyuru geldi

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesinde çekildiği öne sürülen görüntüler çok meseleşulmuştu. İddiaya göre Jandarma peren yenieli, bir şahsı gözaltına ettiğı sırada defalarca kez havaya ateş açmış, sosyal medyaya yansıyan görüntüler kısa sürede gündeme oturmuştu. Konuya ilişkin Valilikten duyuru gelirken, olzamanin aslı da aktarıldı.

Valilik, Van’ın Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi Onikidere mezrasında bir şahsın yakalanması sırasında jandarmanın havaya ateş açmasının bazı sosyal medya hesaplarından farklı yansıtıldığını duyurdu.

ejtk

Van Valiliğinden yapılan duyuruda şöyle denildi:

Olay, 20 Haziran 2022 günü ’kasten adam öldürme, PKK/KCK terör örgütü mensubu olma, örgüte bilerek ve istekonumek yardım etme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve iş-çalışma hürriyetini ihlal suçu’ olmak üzere toplam 5 ayrı suçtan hakkında yakalama emri bulunan şüpheli şahsın yakalanması maksadıyla icra edilen operasyon esnasında meydana gelmiştir.

“JANDARMA ARAÇLARINA TAŞLI SALDIRI”

M.E.A.’nın gözaltına alınması sırasında yakınları tarafından jandarma araçlarına taş atılması üzerine, jandarma peren yenieli havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmış, şüpheli gözaltına alınarak emniyetli şekilde adli makamlara sevki yapılmıştır. Şüpheli M.E.A. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

etry

HDP’Lİ VEKİL PAYLAŞMIŞTI

Sosyal medyada çok meseleşulan görüntüleri ilk olarak, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz paylaşmış ve kadınların da darp edildiğini iddia etmişti.

rklu

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tezkere kabul edildi! TSK, Libya'da...Tezkere kabul edildi! TSK, Libya’da…
Sınav günü cevabı yürek burkmuştu! Sınav günü cevabı yürek burkmuştu! “Annem…”
Eczanenin yerini bulamadı diye terör estirdi! Eczanenin konumini bulamadı diye terör estirdi!