Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ve yedincisi İstanbul'a geldi! Türk Hava Yolları…

Fransa’nın Toulouse şehrindeki Airbus fabrikasından teslim alınan THY’nin TC-LGG kuyruk tescilli Airbus A350-900 tipi yeni nesil uçağı saat 20.35’te İstanbul Havalimanı’na indi. Turkish Teknik’e ait hangarın önüne park eden THY’nin yedinci A350’si, işlemlerinin ardından önümüzdeki zamanlarda seferlerine işe koyulyacak.

Son teknolojiye sahip özellikleriyle dikkat çeken A350-900’ler, sessizliği ve yakıt verimliliğiyle öne çıkıyor. Kokpitinde 6 adet dokunmatik ekran ve uçağın dışına monte edilen kameralar sayesinde taksi yollarının kokpitten izlenmesi gibi birçok yeniliğin hayata geçirildiği yeni nesil uçaklar pilotlara büyük kolaylık sağlıyor. THY’nin filosundaki A350-900’ler, New York, Washington, Manila, Bounes Aires, Sao Paulo gibi uzun menzilli hatlarda uçuyor. Airbus’a 25’i kesin, 5’i opsiyonlu olmak üzere toplam 30 adet sipariş verilen uçaklar peyderpey filoya dahil edilecek.

qq

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ EKRANLARA SAHİP

THY’nin A350-900 uçağı, modern ve konforlu, 32 adet “Business” ve 297 adet “Comfort ekonomi” olmak üzere 329 koltuklu iki sınıf kabin düzenine sahip. Buna ek olarak uçak, uzun mesafeli uçuşlarda daha keyifli bir yolcu deneyimi için zirve çözünürlüklü ekranlar ve internet bağlantısı sunan en yeni nesil uçak içi eğlence sistemi ile donatılmış durumda.

A350’ler, en yeni aerodinamik tasarıma, karbon fiber gövde ve kanatlara ve yeni nesil yakıt tasarruflu Rolls-Royce motorlara sahip. Bu en yeni teknolojiler birlikte, yakıt ve emisyon tüketiminde yüzde 25’lik bir azalma ile rakipsiz bir verimlilik sunuyor. A350 XWB kabini, çift koridorlu uçak sınıfının en sessizidir; yolculara ve mürettebata en konforlu uçuş deneyimini sunan en modern uçak içi ürünlere sahip.

FİLODAKİ UÇAK SAYISI 380’E ULAŞTI

Öte yandan, THY’nin filosuna katılan en yeni uçakla birlikte Airbus üretimi uçak szamanisı 186 oldu. Böylelikle yolcu uçağı szamanisı 360’a çıkarken, kargo dahil hepsini kapsayan uçak szamanisı da 380’e ulaştı.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çocukların da olduğu otomobile silahlı saldırı: Ölü ve çok sayıda yaralı varÇocukların da olduğu otomobile silahlı settirı: Ölü ve çok szamanida yaralı var
Katilin TikTok paylaşımları dehşete düşürdü! Katilin TikTok paylaşımları dehşete düşürdü!
Önce doktoru öldürdü sonra intihar etti!Önce doktoru öldürdü zaman en yenira intihar etti!

Adblock test (Why?)