Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Veterinere cinsel stopladırı davasında yeni gelişme! İstenen ceza belli oldu

Veteriner Prof. Dr. Hasan Bilgili, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde öğretim üyesi olduğu 2019 yılının Nisan zamanında, özüsine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.’ye cinsel stopladırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı, daha devamında savcılık tarafından resen tahliye edildi. Olayla ilgili idari soruşturma kapsamında üniversitedeki görevinden alınan Bilgili ile yardımcısı veteriner hekim Serkan Durmaz hakkında ‘nitelikli cinsel stopladırı’, ‘cebir ve tehdit ile hürriyeti yoksun kılma’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’; Ç.B.’nin olay devamındası götürüldüğü jinekolog Dr. Hüseyin Şenyurt hakkında da ‘delilleri yok etmek’ suçundan dava açıldı.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına sanıklar, mağdur Ç.B. ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, cumhuriyet savcısının mütalaasını dosyaya sunduğunu belirterek savcıya söz verdi. Savcı, sanık Hasan Bilgili’nin, ‘nitelikli cinsel stopladırı’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla görecek şekilde hapisle cezalandırılmasını talep ederken, ‘cebir ve tehdit ile hürriyeti yoksun kılma’ suçundan beraatini istedi. Savcı, sanık Serkan Durmaz hakkında ‘nitelikli cinsel stopladırı suçuna iştirak’, ‘cebir ve tehdit ile hürriyeti yoksun kılma’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarının tamamında beraat, sanık Dr. Hüseyin Şenyurt hakkında ise ‘delilleri yok etmek’ suçundan beraat istedi. 

Mahkeme, taraf avukatlarının savunma için süre taleplerini kabul ederek duruşmzamanı erteledi.

veterinere-cinsel-saldiri-davasinda-15-yila-kadar-hapis-talebi_3351_dhaphoto2

‘İÇKİ İÇİRİP, CİNSEL SALDIRIDA BULUNDU’ İDDİASI

Öte yandan Sanık Bilgili, önceki duruşmalardan birinde o gece Ç.B.’ye hiçbir şekilde dokunmadığını iddia etmiş, Ç.B. ise Bilgili’nin özüsine zorla içki içirdikten devamında cinsel stopladırıda bulunduğunu, ardından yardımcısı sanık Serkan Durmaz’ın özüsine zorla serum takarak uyuttuğunu, klinikte temizlik yaparak delilleri yok ettiğini, zorla götürdükleri jinekolog Hüseyin Şenyurt’un da cinsel stopladırının delillerini temizlediğini söylemişti.

DURUŞMADA “TECAVÜZCÜSÜNÜZ” GERGİNLİĞİ YAŞANMIŞTI

Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın önceki duruşmasının ardından salondan bir kişi, sanıklara yönelik olarak ‘Tecavüzcüsünüz’ diye bağırmıştı. Mahkeme başkanının, bu kişinin tespit edilerek devamındaki duruşmaya alınmamasının sağlanmasını istemesi üzerine gerginlik yaşanmıştı. Polisin kimlik tespiti yapmak istemesine direnen bir grup kadın, uzun süre mahkeme önünde ayrılmamıştı. Slogan atan grup, daha devamında polis tarafından ikna edilerek, adliye dışına çıkarılmıştı. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Skandal paylaşım! Tekirdağ'da WhatsApp gruplarında yayıldıSkandal paylaşım! Tekirdağ’da WhatsApp gruplarında yzamanıldı
Bahçesinde su ararken keşfetmişti! Manisa'dan güzel haber geldi: Çok kaliteli...Bahçesinde su ararken keşfetmişti! Manisa’dan güzel havadis geldi: Çok kaliteli…
Köprüdeki görüntü sonrası Bakan Soylu duyurduKöprüdeki görüntü devamındası Bakan Soylu duyurdu