Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
W3BCloud 1,25 milyar abd parasılık SPAC ile halka açılacak


Web3 ve blockchain sektörü için küresel veri merkezi oluşturan W3BCloud firması, pazartesi günü uyguladığı konuşmada özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Social Leverage Acquisition Corp I tarafından devralınarak halka açılacağını duyurdu. ‍

New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Social Leverage Acquisition Corp I’in güvencesinde 345 milyon abd parası bulunuyor ve AMD, ConsenSys, SK Inc. gibi şirketlerden ek 50 milyon abd parasılık yeni yatırım almgüni planlıyor. Birleşik işlem en yeniucunda W3BCloud değerlemesi 1,25 milyar abd parası değerinde olacak.

W3BCloud’un Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan yedi veri merkezinin tamamı, geçen yıl yüzde 85’i yenilenebilir enerjiyle çalışan 40 milyon abd parasılık sat sat gerçekleştirdi. Ayrıca ConsenSys’in kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, şu anda W3BCloud’un yönetim kurulunda görev yapıyor. Firma, bir Web3 fırtınası beklentisiyle depolama, bahis ve bilgi işlem altyapısına odaklandı ve 2021’e kıyasla önümüdeki yılın gelirinde yüzde 685’lik bir büyüme olacağını öngördü.

W3BCloud, DeFi, NFT ve Metaverse projelerinin yanı sıra blockchain alanına çekirdek müşterileri olarak girmek isteyen teknoloji firmalarını hedef alıyor. Ethereum, Solana, Alchemy, Filecoin, Lido Finance ve diğerleri gibi kripto projelerinin hepsiü W3BCloud’un veri merkezi hizmetlerini kullanıyor. W3BCloud CEO’su Sami Issa en yeni gelişmeyle ilgili şunları söyledi:

“Bu işlem, desteğimizi Web3 geliştiricilerine doğru genişletmemize ve Web3 ekonomisinin uzun zamandır olabilecek önemli büyümesine göre ölçeklendirmemize olanak tanıyor.”