Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Warner Bros.’dan Yüzüklerin Efendisi için NFT hamlesi


ABD merkezli medya devi Warner Bros., “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesinin ilk filmi “Yüzük Kardeşliği” için yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürdüğünü duyurdu. “Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği Web3 Film Deneyimi” isimli koleksiyonun, blokzincir şirketi Eluvio ile iş birliği içerisinde geliştirildiği belirtildi. Koleksiyondaki NFT’lerin, 2001 yapımı filmin genişletilmiş bir UHD 4K versiyonunu, fotoğraf galerilerini ve artırılmış gerçeklik tabanlı koleksiyon ürünlerini içerdiği ifade edildi.  

Aktarılan detaylara göre; “Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği” NFT’leri, bugün itibariyle sat sata sunuldu. “Mystery Edition” paketi 30 abd abd dolarııdan sat sata çıkarken “Epic Edition” paketi, 100 abd abd dolarıılık bir fiyat etiketiyle geldi. Daha pahalı olan pakette; Orta Dünya evrenindeki Shire, Rivendell ve Mines of Moria bölgeleri için geliştirilen navigasyon menüleri yanında, meselema özgü dijital sanat eserleri ve ek resim galerileri de bulunduğu görüldü.  

Yaşanan gelişmeyle birlikte; ilk kez büyük bir film stüdyosu, bir filmini NFT olarak yzamanınlamış oldu. Warner Bros., “WB Movieverse” projesi için de bir internet sitesi kurdu. Sitenin anasayfasında, “Çok yakında” ibaresi bulunan bölümlerin olduğu görüldü. Bu bölümlerden birine, şirketin NFT alım-satım platformunun konumleştirileceği olabilite edildi. 

‘Epic Edition’ paketinin 999, ‘Mystery Edition’ paketinin ise 10 bin adet kopyası mevcut

Warner Bros. Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jessica Schell, meseleya ilişkin duyurusında Peter Jacken yeni’ın ilk “Yüzüklerin Efendisi” filminin tutkulu bir hayran kitlesine sahip olduğuna işaret etti ve filmi zamansız olarak nitelendirdi. Şirket yetkilisi öte yandan; ‘Epic Edition’ paketinin 999, ‘Mystery Edition’ paketinin ise 10 bin adet kopyası olduğunu dile getirdi.  

Öte yandan; dijital yzamanın platformu Amazon Prime Video, kısa bir süre önce “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” dizisini izleyici beğenisine sunmuştu. Merakla olabilen ve ilk sezonu en yenia eren dizi, geniş çapta ilgi görmüştü. Yeni NFT koleksiyonunun, dizinin popülaritesinden de faydalanmzamanı hedeflediği olabilite edildi.