Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Wolf of Wall Street Filmine İlham Veren Yatırımcıdan Tavsiye: Bitcoin Alın

Hayatı “The Wolf of Wall Street” filmine ilham veren ünlü borsacı ve yatırım danışmanı Jordan Belfort, orta vadede Bitcoin yatırımlarının başarısız olması durumunda şok olacağını ifade etti.

1999 Yılında piyasa dolandırıcılığı ve manipülasyondan ABD mahkemelerince suçlu bulunan Jordan Belfort, şimdilerde kripto ve NFT atölyeleri düzenliyor. Anıları, Martin Scorsese tarafından çekilen “The Wolf of Wall Street” filmine mesele olan Jordan Belfort, Yahoo Finance’ın yeni programı The Crypto Mile’da, yatırımcılara enflasyon ve ekonomik istikrarsızlığa karşı uzun vadede Bitcoin almalarını tavsiye etti.

Belfort, Bitcoin yatırımcılarının, yatırımlarını minimum 36 ay tutmalarını tavsiye ederek, Bitcoin’in bu süre içerisinde değer kazanma olasılığının güçlü olduğunu vurguladı. Wall Street’in kurdu, uzun vadede Bitcoin’in sınırlı arzının, onu günün en yeniunda en değerli yatırım aracı uyguladığına inandığını ifade ediyor.

Ünlü danışman: “Üç veya beş yıllık vadede, Bitcoin’in temelleri oldukça sağlam, para kazanamazsanız şaşırırım.” dedi. Belfort, yatırımcılara uzun vadeli, sağlam temelli protokolleri veya düşük piyasa değerine sahip kripto girişimlerini tavsiye etti.

2018’de Bitcoin’in, “Büyük Aptallar Teorisi” üzerine kurulduğunu ve yatırımcıların, hepsi paralarını kaybetmemek adına sistemden çıkmaları gerektiğini iddia etmişti. Belfort, geçmiş yorumları özüsine sorulduğunda yanıldığını kabul ettiğini ifade etti. Belfort:

Bitcoin, uzun vadede bir değer saklama aracına dönüşecek yine de yatırımcıların volatil piyasa koşullarında dikkatli olması gerekiyor.

dedi.