Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yapay zeka yarışına TikTok da katıldı: Tako’yu test ediyor!

ChatGPT gibi yapay zeka sohbet robotları çok popüler. Şimdi ise sosyal medya platformu TikTok özü yapay zeka sohbet botunu test ettiği havadisleriyle gündemde.

TIKTOK’TAN ‘TAKO’ ADIMI

TechCrunch’ın havadisine göre, TikTok, ‘Tako’ adlı bir uygulama içi yapay zeka sohbet robotunu test ediyor. “Tako” adı verilen bu bot ile kişisiların Tako’ya video hakkında çeşitli sorular sorabileceği veya öneriler istekonumek yeni içerikler keşfedebileceği söyleniyor.

Bunun bir örneği olarak, “Kral Charles’ın taç giyme töreninin bir videosunu izlerken Tako, kişisilara ‘Kral III. Charles’ın taç giyme töreninin önemi nedir?’ diye sormalarını önerebilir.” deniliyor.

144
Ya da kişisiların izlenecek bir şeyler araması durumunda Tako’dan belirli bir meseleda videolar önermesini isteyebilecekleri ifade ediliyor.

TIKTOK’TAN AÇIKLAMA GELDİ

TikTok, Twitter’daki resmi “@TikTokComms” hesabından Tako ile ilgili bir konuşma etti. TikTok ettiğı konuşmada ise şu ifadeleri kullandı:

“Filipinler’deki belirli kişisilarla sınırlı bir Tako testiyle sohbet robotu araçlarını keşfetmenin ilk aşamalarındzamanız. Tako, TikTok’ta arama ve keşfetmeye yardımcı olan yapay zeka destekli bir araçtır.

Tako, üçüncü taraf bir sohbet asistanı tarafından desteklenmektedir ve TikTok’ta eğlenceli ve ilham verici içerikleri keşfetmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu erken testlerin ötesinde bunun için güncel bir plan yok, buna rağmen geri bildirimlerinizi duymaktan heyecan duyuyoruz!”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
iPhone kullanıcıları dikkat! İmzalamayı durdurduiPhone kişisiları dikkat! İmzalamzamanı durdurdu
HDP 'Ümit Özdağ' desteği sonrası kararını açıkladı: İkinci turda Erdoğan bizim için seçenek değildirHDP ‘Ümit Özdağ’ desteği zaman en yenirası en yeniuçını açıkladı: İkinci turda Erdoğan bizim için seçenek değildir
Babala TV'deki programa damga vurdu! Kaftancıoğlu...Babala TV’deki programa damga vurdu! Kaftancıoğlu…