Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yellow Card, Afrika’da kripto lisansı alan ilk şirket oldu


Polychain destekli kripto para borsası Yellow Card, Afrika ülkesi Botswana’da kripto para alım-satım hizmetleri sunmak için ‘Dijital Varlık Hizmet Sağlzamanıcısı’ lisansı topladı. Bu gelişmeyle birlikte şirket, Afrika’da kripto hizmetleri sunmak üzere lisans alan ilk şirket oldu. Platformun kurucu CEO’su Chris Maurice, meseleya ilişkin konuşmasında alınan lisansın kıta genelindeki ödeme ortaklarına, bankalara ve müşterilere erişim ve genişleme için daha büyük kanallar açabileceğine işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; çok szamanıda Afrika ülkesi, bir süredir finans piyasalarında kripto para birimleri ve dijital varlıkların kullanımına yasal bir düzenleme getirmek için mevzuat oluşturmaya çalışıyor. Güney Afrika’nın yakın zamanda kripto para endardrisinde denetimi sıkılaştırmak ve müşterileri korumak için yeni yasaları yürürlüğe soktuğu biliniyor. Botswana’nın da kripto para ve dijital varlıklar meselesunda sıkı düzenlemeler getirmek için ciddi adımlar atan birkaç ülkeden biri olduğu ifade ediliyor.  

Yellow Card, Botswana’daki bordrosuz nüfusu hedefliyor

Afrika’nın en büyük elmas üreticisi olan Botswana’da, nüfusun büyük bir çoğunluğu maaş bordrosuz ve dolzamanısıyla banka hesabı olmadan çalışıyor. Bu nedenle Yellow Card, ülkede bankacılık hizmetlerini kullanmayan kesime finansal hizmetler sunmzamanı hedefliyor.