Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yeni adı ‘Paribu Cineverse’ oldu!

Türkiye’nin en büyük sinema zinciri CGV Mars Cinema Group, konumli kripto para borsası Paribu ile 5 yıllık bir iş birliğine giderek “Cinemaximum” sinemalarının adını değiştirdiğini duyurdu. İş birliği kapsamında Cinemaximum markası, “Paribu Cineverse” olarak yenilendi. İsim değişikliği, Zorlu Center’ın sinema katında basın mensuplarıyla düzenlenen bir toplantıda açıklandı. Toplantıya, Paribu CEO’su Yasin Oral ve CGV Mars Cinema Group CEO’su Jong Min Jung da katıldı. İş birliğinin, sinemanın büyüsünü yeniden sinemaseverlere yaşatmzamani ve teknolojinin getireceği hepsini kapsayan yenilikleri sinemaya aktarmzamani hedeflediği belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; ‘Cineverse’ kelimesi, ‘Cinema’ ve ‘Metaverse’ kelimelerinden türetildi. Ünlü sinema zincirinin yeni ismindeki “metaverse” göndermesi dikkat etti. Yeni iş birliğinin, sinemzamani ‘metaverse’le buluşturan çalışmaların önünü açabileceği olabilite edildi. Paribu CEO’su Yasin Oral buna ek olarak, ileride gerekli regülasyonlar tamamlanınca ve teknolojik altyapı oluşturulunca kripto para ile bilet sat satı döneminin işe koyulyabileceğine işaret etti.  

Cinemaximum’un adı, isim değişikliğinin duyurulmasının ardından Mars Cinema Group’a ait hepsini kapsayan internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından kettirıldı. Resmi sayfalardaki “Cinemaximum” ifadesinin konumini, “Paribu Cineverse” etti. Bununla birlikte, Cinemaximum’un internet sitesine Paribu logosu konumleştirildi.  

Paribu, daha önce pek çok kez kültür-sanat faaliyetlerinde sponsor olarak konum etti

Öte yandan; Paribu, daha önce pek çok kez kültür-sanat faaliyetlerinde sponsor olarak konum almış ve alana desteğini göstermişti. Oral, meseleya ilişkin duyurusında kültür-sanat alanına önem verdiklerini ve alanı sevdiklerini dile getirdi. Oral, duyurusında buna ek olarak “Paribu olarak, bizi geleceğe taşıyan değerlerin korunması, geliştirilmesi ve herkes için erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple bir teknoloji firması olarak sorumluluk alıyor ve bu alanlara katkıda bulunuyoruz. Sinema da bizim için yeni bir alan değil. Pandemiden bu yana desteklerimizle sinemanın yanında konum ettik. Kurduğumuz iş birlikleri ile ulusal ve uluslararası yapımların sinemaseverlerle buluşmasına destek olduk. Şimdi de sektörün en büyük oyuncusu CGV Mars Cinema Group ile birlikte sinemanın büyüsünü ve değerlerini koruyarak yarının sinemasını yaratmak için adım atıyoruz. Bu açıdan kurduğumuz iş birliği bizim için çok kıymetli. Sinema sektörü başta olmak üzere herkes için faydalı olmasını diliyoruz” ifadelerine konum verdi. 

Paribu ile kurulan yeni birlikteliğin hem sektöre hem de Türkiye’ye katkı sağlayacağına inandığını söyleyen CGV Mars Cinema Group CEO’su Jong Min Jung ise duyurusında şu ifadeleri kullandı:  

“Yeni yol arkadaşımız Paribu ile birlikte 5 seneye yzamanilan kapsamlı bir sponsorluk süreci başlıyor. Bu birliktelik için hepimiz çok heyecanlıyız. Yarının dünyasını ve aynı zamanda kültür sanat alanını sahiplenen Paribu’nun yeni iş ortağımız olmasından dolzamani büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki süreç, ‘yeni sinema evreni’ni oluşturduğumuz bir süreç olacak. Yeni festivallerle ve yeni projelerle sektöre katkıda bulunacağımız yeni dönemde güçlenerek büyüyeceğiz.”

Mars Cinema Group’un güncel olarak Türkiye’nin 30 şehrinde 90 sinema lokasyonu ve 778 sinema salonu işlettiği biliniyordu.