Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yeni Ethereum adreslerinin szamanısı, 24 saatte yarı yarıya aztopladı


Dünyanın en popüler ikinci blokzinciri Ethereum’da günlük oluşturulan yeni adreslerin szamanısı, en yeni 24 saat içerisinde yüzde 50’den fazla aztopladı. Yeni verileri değerlendiren kripto alım-satım bilirkişiı Ali Martinez, Twitter üzerinden uyguladığı paylaşımında yeni Ethereum adreslerinin szamanısındaki düşüşün yakın gelecekte Ethereum fiyatında yaşanacak önemli bir düşüşün işareti olabileceğini dile getirdi.  

Aktarılan detaylara göre; Ethereum ağını ‘iş kanıtı (PoW)’ modelinden çok daha az enerji tüketimine neden olan ve daha verimli olduğu düşünülen ‘hisse kanıtı (PoS)’ modeline geçiren Merge yükseltmesi devamındası, Ethereum’un uzun vadeli fiyatıyla ilgili pek çok farklı olabilite ortaya atılmıştı. CoinMarketCap topluluğu, Ethereum fiyatında 31 Ekim 2022’ye görecek şekilde bir yükseliş eğilimi gözlemleneceğine işaret etmişti. 2 bin 244 kişinin oyuyla belirlenen olabiliteler, Ethereum’un bin 578 birimdan işlem göreceğini öngörüyordu.  

Ethereum’un piyasa değeri, güncel olarak 158,72 milyar birim seviyesinde

Google’da da Ethereum sat satlarına ilişkin aramalar en yeni 1 yıl içerisinde yüzde 16 artış göstermişti. ABD merkezli bankacılık devi JPMorgan ise Merge yükseltmesi devamındası Ethereum ağının geleceğiyle ilgili şüphelerini dile getirmişti. Bununla birlikte; yakın zamanli veriler, Ethereum sahiplerinin yüzde 51’inin eylül zamanı en yenilarında kar ettiğini gösterdi. Yüzde 46’lık bir kesim ise bu dönemde Ethereum yatırımlarından zarar etti.  

Öte yandan; Ethereum, havadisin yazıldığı sırada bin 312 birimdan işlem görüyor. Bu fiyatın; en yeni 24 saat içerisinde yüzde 6,53’lük, en yeni 1 7 gün içerisinde ise yüzde 3,88’lik bir düşüşe tekabül ettiği ifade ediliyor. Ethereum’un piyasa değerinin de güncel olarak 158,72 milyar birim seviyesinde olduğu belirtiliyor.