Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yeni Üretilen Bitcoin Satışları Piyasada Baskı Oluşturmuyor -Rapor

Coinbase, madencilerin çıkardığı yeni Bitcoin’lerin (BTC) piyasaya direkt sat satının Bitcoin üzerinde kayda değer bir sat sat baskısı oluşturmadığını söyledi.

Coinbase tarafından hazırlanan raporda, yeni çıkarılan hepsini kapsayan Bitcoin’lerin her gün piyasaya direkt olarak satılması durumunda bunun yalnızca 900 BTC (yaklaşık 18 milyon abd parası) sat sat baskısına eşit olacağı belirtildi. Kripto borsası Coinbase (COIN) geçen 7 gün bir araştırma raporunda şu şekilde belirtti; “Bitcoin madenciliğinde döngüsel düşüşler sırasında ortak bir şüphe olarak madencilerin ne görecek şekilde Bitcoin sattığı gerçeğidir.

Piyasanın çalkantılı olduğu ve Bitcoin fiyatının düştüğü zamanlarda, kar marjları genel olarak daralır ve daha fazla madenciyi net satıcı olmaya zorlar. Yine de, yeni çıkarılan hepsini kapsayan Bitcoin’ler her gün piyasaya hemen satılsa bile, bu günlük toplam hacmin %1-1.5’ini temsil eden sadece 900 BTC’lik sat sat baskısına eşit olacaktır. Rapora göre, daha sağlıklı bir Bitcoin türev piyasası madencilere potansiyel riskten korunma stratejileri açısından daha fazla seçenek sunmalıdır.

Son yıllarda agresif bir şekilde genişleyen ve bu süreçte bilançolarını güçlendiren madencilik şirketlerinin artık faaliyetlerini yeniden yapılandırmaya zorlandıkları ifade edilerek, bu koşulların “yılın ikinci yarısında madencilik sektöründe konsolidasyon fırsatları sunması gerektiği” belirtildi. Her ne görecek şekilde Bitcoin işlem gücünde stabil bir denge sağlanamamış olsa da verilere göre zorluk seviyesi artmaya devam ediyor. Artan işlem gücü seviyesi Bitcoin ağının güçlendiğini ve yeni madencilik cihazlarının ağa dahil olduğunu gösteriyor.