Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yer: İstanbul! Ucuz diye kiraladılar, ölümden döndüler: Bir de tadilat onayladıracaktık

İstanbul Kartal’da bulunan bir binanın çatısında dün çökme meydana geldi. 8 katlı binanın kentsel dönüşüm kapsamında edildiğı buna rağmen henüz boşaltılmadığı ortaya çıkarken sıkıntıda oldukları için ucuz diye daireyi kiraladıklarını belirten bir bina sakini “Kiraya verirken neden bize sıkıntılı olduğunu söylemiyorlar. Bir de tadilatını biz onayladıracaktık.” dedi.

kartalda-8-katli-apartmanin-catisinda-cokme-oldu_7395_dhaphoto2

ÇATIDA ÇÖKME MEYDANA GELDİ

Kartal Kordonboyu Mahallesi Akdeniz Caddesi’nde bulunan 8 katlı apartmanın çatısında dün saat 15.00 sıralarında çökme oldu. Binanın kentsel dönüşüm kapsamına edildiğı buna rağmen, henüz boşaltılmadığı öğrenildi.

kartalda-8-katli-apartmanin-catisinda-cokme-oldu_7395_dhaphoto5 (1)

ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Çatının çökmesi sebebiyle itfaiye, polis ve sağlık ekipleri çağrıldı. Apartmanın 2’inci katında yaşayan 85 yaşındaki Ziğniş Yükselen, itfaiye ekipleri tarafından binadan çıkarıldı. Evde kalan köpeğini almak için binaya girmek isteyen bir kadın ise, polis ekipleri tarafından durduruldu. Ancak apartman sakinlerine evcil hayvanlarını almaları için kısa süre izin verildi.

kartalda-8-katli-apartmanin-catisinda-cokme-oldu_7395_dhaphoto8

“UCUZ DİYE KİRALADIK, BİR DE TADİLAT YAPTIRACAKTIK”

Bir bina sakini, “Biz burgüni sıkıntıda olduğumuz için ucuz diye tuttuk. Bize kiraya veren insanlar, sağlam, raporları var dediler. Şu anda biz o görecek şekilde mağduruz ki. İçerideki eşyalarımızı da geçtik, canımız tehlikede. Kiraya verirken neden bize sıkıntılı olduğunu söylemiyorlar. Bir de tadilatını biz onayladıracaktık. Allah razı olsun, yan binanın yöneticisi; ‘Bu binalarda her an yıkım tehlikesi var, onayladırmgünin’ dikonumek bizi dikkat. Bugün önce sesler geldi, zaman en yenira acayip bir yanık kokusu oldu. Herhalde bizim evde elektrik falan çalışıyor, ondandır dedim. Sonra dışarı bir baktım polisler evi boşaltın dedi. Bizi boşalttık” diye meseleştu.

“DAHA ÖNCE DE YIKILMIŞTI”

Bina sakini Abdullah Bark, “Dışarı belirlendik, koştuk. Allah’tan kimseye bir şey olmadı. Zaten yıkılan konum, daha önce de yıkılmıştı. Sonradan yama yapılmış, şimdi tekrar düşmüş. Şu an mahkeme aşamasında. Kimi imza vermiş kimi vermemiş. Proje alanı yapmışlar daha hiçbir şey yok ortada” dedi.

Kaynak: DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kaçak göçmenleri taşıyan minibüs ateş açılarak durdurulduKaçak göçmenleri taşıyan minibüs ateş açılarak durduruldu
Koyun sürüsüne pusu kuran kurtlar kamerada! İşte heyecan dolu o anlarKoyun sürüsüne pusu kuran kurtlar kamerada! İşte heyecan dolu o anlar
Engelli oğlunu surdan atan anne konuştu, mahkeme salonu buz kestiEngelli oğlunu surdan atan anne meseleştu, mahkeme salonu buz kesti