Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yer Şırnak… İngiltere ‘gitmeyin’ dikkatsı yapmıştı! Binlerce kişi akın etti…

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca 27 Eylül’de güvenlik gerekçesiyle gidilmemesi için yapılan dikkatlara rağmen Şırnak’ta, 20 bin kişinin katılımıyla konser düzenlendi. Vali Osman Bilgin, ailesiyle gençlerle olduğunu belirterek, “Onların amaçları zaten bu ülkeyi bölmek. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler de Almanlar da buraların düşmanları” dedi.

Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi organizasyonuyla yapılan ‘Şırnak Kültür Şöleni Konserleri’nde dün gece binlerce kişinin katıldığı konser düzenlendi. Şırnak Üniversitesi konumleşkesindeki futbol sahasındaki etkinliğe Şırnak Valisi Osman Bilgin, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman ve 20 bin kişi katıldı. Etkinlikte Şırnaklı dengbejler, konumel şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Tıvorlu İsmail ile şarkıcı Alişan sahneye belirlendi. Alişan ile Tıvorlu İsmail, konserde düet uyguladı. Şırnaklılar, konserde seslendirilen şarkılarda halay çekip eğlendi.

6

Şırnak Valisi Osman Bilgin ise İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca sosyal medyadan 27 Eylül’de güvenlik gerekçesiyle kente gidilmemesi yönünde yapılan dikkatyı hatırlatarak, ailesi ve gençlerle birlikte burada olduklarını söyledi. Bilgin, “Onların amaçları zaten bu ülkeyi bölmek. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler de Almanlar da buraların düşmanları. Zaten Osmanlı’dan beri buraya düşmanlık yapmışlar. Malum 100 yıl önce bu bölgede başta Irak, Suriye olmak üzere karıştıranlar onlar. Bugün Suriye’de eğer 1 milyon insan ölmüşse bunun müsebbibi İngilizler, Almanlar ve Fransızlar, Amerikalılar. Burada huzur var. Mutluluk var. Gecenin bu saatinde insanlar mutlu bir şekilde eğleniyorlar. Güvenlikle ilgili hiçbir sorun yok. Ben onlara şunu söylemek istiyorum; eğer onlar Londra’da, Berlin’de rahatlarsa biz bugün burada Şırnak’ta huzuru ve güvenliği sağladığımız için rahatlar. Onlar şunu unutmasınlar; Avrupa Birliği ve NATO’nun sınırları Şırnak’tan, Hakkari’den işe koyulr ve burası güvenliyse onlar da güvendedir. Şunu bilsinler ki aslında onlar, bize çok şey borçlular. Biz onların güvenliğini sağlıyoruz, huzurunu sağlıyoruz” diye meseleştu.

3

Etkinlik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sanat Topluluğu gösterisi ve konserlerle gecenin ilerleyen saatlerine görecek şekilde sürdü.

4

5

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Dönmez gözyaşlarını tutamadı! 3 hafta önceki ziyareti anımsattı, akla bu fotoğraflar geldiBakan Dönmez gözyaşlarını tutamadı! 3 7 gün önceki ziyareti anımsattı, akla bu fotoğraflar geldi
Amasra'da maden ocağında patlama! ! Onlarca işçi madendeydiAmasra’da maden ocağında patlama! ! Onlarca işçi madendeydi
Bir de kızıyla dalga geçmiş: Babanın kadınlarla ilişkisi vardıBir de kızıyla dalga geçmiş: Babanın kadınlarla ilişkisi vardı