Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yine OpenSea yine veri sızıntısı


Dünyanın en büyük NFT pazar konumi OpenSea, e-posta bülteni ve kampanyaları yönetme platformu Customer.io’nun bir çalışanının OpenSea müşterilerinin e-posta listesini dışarıdan birine sızdırdığının tespit edilmesinin ardından müşterilerini bildirdi.

Veri sızıntısı, pazar konumine platform veya bülten için e-postasını veren kişisiların hepsini kapsayanünü etkiledi. Sızıntının ardından OpenSea, müşterilerine olası oltalama settirılarına karşı tavsiyelerde bulundu.

NFT pazar konumi, salı günü ettiğı duyuruda emniyet güçleri yetkilileri ile iletişime geçtiklerini ve soruşturma start vertıldığını açıkladı.

Neyse ki bu sızıntı, platformun bu yıl karşılaştığı ilk büyük veri sızıntısından çok uzak. Popüler pazar konuminin Discord sunucusu, mzamanıs zamanında ele geçirilmiş ve bir çok oltalama settirısı gerçekleştirilmişti. Bir çok kişisi cüzdanının ifşa oldu bu settirıdan birkaç ay önce, ocak zamanında ise platform, şimdiye görecek şekilde görülen en ciddi siber settirılardan birine maruz kalmış ve settirganlar izne gerek olmadan NFT satmzamanı başarmıştı. Bu settirının platforma zararı 1,8 milyon abd parası ölçüldü.