Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Yuga Labs’tan 145’ten fazla ETH çyapıldı

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve OtherSide’ın yaratıcısı Yuga Labs, yatırımcılara, yazının yazıldığı esnada 260 bin birima denk yaklaşık 145 Ether (ETH)’ye mâl olan bir kimlik avı settirısına uğradı.

Crypto Twitter üyesi ve blockchain dedektifi OKHotshot, kripto yatırımcılarını BAYC ve OtherSide NFT’lerle bağlantılı iki resmi Discord grubunun tehdidi meselesunda dikkat.

OKHotshot’ın uyguladığı araştırmalara göre söz meselesu settirı, Yuga Labs topluluk ve sosyal yöneticisi Boris Vagner’ın Discord hesabına girilerek gerçekleştirildi.

Dolandırıcılar, Vagner’ın hesabına sınırsız erişim sağladıktan zaman en yenira, Discord hesabından çeşitli kimlik avı bağlantılarını resmi BAYC, Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ve Otherside gruplarında paylaştı.

Bilgisayar korsanlarından gelen kimlik avı bağlantılı Discord mesajı. Kaynak: OkHotshot

Hâlâ devam eden dolandırıcılıktan henüz havadisi olmayan Discord gruplarındaki birçok kişisi, yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere mevcut NFT sahipleri için sınırlı sgünida hediye vaat eden kimlik avı mesajları tuzağına düştü.

OKHotshot soruşturmgüni en yenilandırırken, yakın zamanda ele geçirilen NFT’leri tutan ve aktaran cüzdanları ortaya çıkardı. Söz meselesu olay, BAYC’ın iki 7 gün içinde kurban gittiği ikinci settirı oldu.

Yuga Labs, Cointelegraph’ın yorum talebine henüz geri dönüş sağlamadı.

İlginizi Çekebilir: Dolandırıcılık mağduru NFT sahibi 29 adet Moonbird’ünü kaybetti

25 Mgünis’ta dolandırıcılık mağduru olan Proof Collective üyesi ise 1,5 milyon birim değerindeki 29 adet Moonbird NFT’sini kaybetti.

Bu settirının yol açtığı toplam hasar belirsizliğini koruyor olsa da en yeni zamanlarda sgünisı artmaya işe koyulyan kripto dolandırıcılıkları, NFT sahiplerinin, üçüncü taraf platformlarla uğraşırken dikkatli olmaları ve güvenilir görünseler bile başkaları tarafından paylaşılan her şeyi iki kez kontrol etmeleri meselesunda dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor.