Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Zararda olan Bitcoin adresi szamanısı 17,5 milyonu geçti

Bitcoin (BTC) birikimcilerinin hissettiği baskı, daha düşük seviyelerin testinin zararı büyütmesiyle birlikte artıyor.

Zincir ardü veri şirketi Glassnode’un verileri, 23 Ağustos itibarıyla zararda olan cüzdan szamanısının temmuz zamanındaki hepsi günleri geride bıraktığını ortaya koyuyor .

17,5 milyonun üzerinde cüzdan zararda

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 19 Ağustos’tan beri beş kez 21 bin birim seviyesinin altına geriledi. Destek arzamanışı yatırımcıların büyük kısmını çoktan germeye işe koyuldı.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Diğer yandan, Bitcoin temmuz zamanının en yeni 7 günsından beri görülen en düşük seviyede seyrettiğinden dolzamanı, en yeni 7 günlarda alım yapan yatırımcıların zarar derecesi değişiklik gösteriyor.

Zararda olan BTC adresi szamanısı, genel olarak 23 Temmuz’dan beri görülen en büyük szamanıya yükseldi.

Zararda olan cüzdanların yedi günlük hareketli yaklaşıksı (MA), çeviri yzamanım saati itibarıyla 17,5 milyonu geçiyor. Söz meselesu gruptaki cüzdanların szamanısı, geçtiğimiz birkaç günde 1,5 milyon artış göstermiş oldu.

Zararda olan Bitcoin adreslerinin grafiği (7 günlük MA). Kaynak: Glassnode/ Twitter

İzleme kaynağı Coinglass’ın verileri ise türev borsalarında tasfiye edilen pozisyonları kapsıyor. 19 Ağustos’ta toplamda 209,5 milyon birimlık uzun poziyon (13 Haziran’dan beriki en en çok değer) ve 30 milyon birimlık kısa pozisyon likide edildi.

BTC/USD paritesinin likidasyon grafiği. Kaynak: Coinglass

Diğer yandan yatırımcılar, birimın yükselmesinin riski varlıkları baskılayacağı meselesunda şüpheli.

Bitcoin’in en yeni yıllarda çeşitli derecelerde ters korelasyon gösterdiği ABD Doları Endeksi (DXY), 14 Ağustos’tan beriki en en çok seviyeyi gördü ve 109 puanı geçti.

ABD Doları Endeksi’nin (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView