Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Zuckerberg’den Biden itirafı! ‘Yapmamamız gereken bir şeyi uyguladık’

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkında çıkan bir havadisi sansürlediklerini itiraf etti. “Bu en yeniuçın yanlış olduğunu bilmek beni çok rahatsız ediyor” diyen Zuckerberg, “Yapmamamız gereken bir şeyi uyguladık, en kötüsü de bu” ifadesini kullandı. Seçim döneminde FBI’ın geldiğini ifade eden Zuckerberg “Bizi özellikle bu havadis meselesunda uyarmadı ama bu havadis de bağlam dahilindeydi” dedi.

MARK4

AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLDU

Zuckerberg’in Joe Rogan’ın podcast programında, 2020 seçim döneminde Hunter Biden’ın dizardü bilgisayarında babasının meselemunu iş anlaşmaları için kullandığına yönelik ortaya çıkan havadise ilişkin uyguladığı duyurular gündem oldu.

SANSÜR İTİRAFI

O dönem Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), seçim en yeniuçlarını etkileyecek dezenformasyonlara karşı dikkatli olunması dikkatsı uyguladığını belirten Zuckerberg, bu nedenle algoritmik olarak havadisi sansürlediklerini söyledi.

“EN KÖTÜSÜ DE BU”

Zuckerberg, “Bu en yeniuçın yanlış olduğunu bilmek beni çok rahatsız ediyor. Yapmamamız gereken bir şeyi uyguladık, en kötüsü de bu.” ifadesini kullandı.

RUSYA’NIN ÇOK FAZLA ETKİSİ OLDUĞUNA İŞARET ETTİ

2016’daki başkanlık seçimlerinde Rusya’nın çok fazla etkisi olduğuna işaret eden Zuckerberg, “FBI bize geldi ve ekibimizdekilere dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Bizi özellikle bu havadis meselesunda uyarmadı ama bu havadis de bağlam dahilindeydi.” diye meseleştu.

SÖZ KONUSU HABERİN SANSÜRLENMESİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

New York Post gazetesi 14 Ekim 2020’de yzamanımladığı havadisde, Hunter Biden’ın Delaware’deki bir bilgisayar tamircisinde bilgisayarının bulunduğunu ortaya çıkarmıştı.

Biden’ın, başkan yardımcılığı uyguladığı dönemde oğlu Hunter Biden’ın Ukrayna menşeli enerji firmasıyla ilişkilerine müdahil olduğu ve bu firmzamanı soruşturan başsavcının görevden alınması için Ukrayna’ya baskı uyguladığı iddia edilmişti.

Söz meselesu havadisin Twitter ve Facebook başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunda sansürlenmesi tepki çekmiş, Twitter’ın o dönemki CEO’su Jack Dorsey bu en yeniuçın hata olduğunu kabul etmişti.

Kaynak: AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dünyanın gidişatını değiştirebilir! 'Aşırı derece endişe verici'Dünyanın gidişatını değiştirebilir! ‘Aşırı derece şüphe verici’
Müstehcen görüntüleri paylaşılan AK Partili ilçe başkanı istifa ettiMardehcen görüntüleri paylaşılan AK Partili ilçe başkanı istifa etti
İmamoğlu'ndan Gülşen yorumu! 'Sadece bir kişi istedi diye...'İmamoğlu’ndan Gülşen yorumu! ‘Sadece bir kişi istedi diye…’