Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Almanya Başbakanı Scholz’dan Türkçe paylaşım! Mevlüde Genç için taziye mesajı paylaştı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Solingen kentinde 29 Mzamanıs 1993’te ırkçılar tarafından kundaklanan evlerinde çıkan yangında ailesinin 5 ferdini yitiren Mevlüde Genç’in vefatı sebebiyle başsağlığı mesajı yzamanımladı.

Scholz, Twitter’dan uyguladığı paylaşımda, “Mevlüde Genç bugün vefat etti. Mevlüde Genç uzlaşının sesi olarak unutulmayacak. Mevlüde Genç 1993 yılında Solingen’de aşırı sağcıların kundaklama settirısında iki kızını, iki torununu ve bir yeğenini kaybetti. Ailesine başsağlığı diliyorum, başınız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

ka

TÜRKÇE TWEET ATTI

Scholz’un paylaşımında “başınız sağ olsun” ifadesini Türkçe kullanması dikkati koydu.

Öte yandan, Düsseldorf Başkonsolosluğundan yapılan konuşmada da Genç için salı günü Solingen’de cenaze töreni düzenleneceği bildirildi.

Açıklamada, “Bilge Ana, merhume Mevlüde Genç’in cenazesi, 1 Kasım 2022 Salı günü saat 14.00’te, ‘Untere Wernerstraße 81, 42651 Solingen’de kılınacak cenaze namazının ardından en yeni yolculuğuna uğurlanacaktır.” denildi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ölüler Günü geçidi! Yüz binler akın etti! Kaybettikleri sevdiklerini böyle anıyorlarÖlüler Günü geçidi! Yüz binler akın etti! Kaybettikleri sevdiklerini böyle anıyorlar
Eminönü'nde korku dolu anlar! Her yeri sardı, ekipler seferber olduEminönü’nde korku dolu anlar! Her konumi sardı, ekipler seferber oldu
Türkiye bu vahşeti konuşmuştu! Cezaevinde intihar ettiTürkiye bu vahşeti meseleşmuştu! Cezaevinde intihar etti