Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Axie Infinity klasik oyun modundaki token ödüllerini kettirdı


Oyna kazan (P2E) blockchain oyunu Axie Infinity (AXS), kişisilarını Axie Infinity Origin adlı yeni oyun moduna çekmek için klasik oyun modundan token ödüllerini tamamen kettirdı.

Axie Infinity ekibi, cuma gününden beri klasik oyun modunda Smooth Love Potions (SLP) tokeninin olmayacağını duyurdu. Takımın ettiğı konuşmaya göre, SLP token ödülleri artık yeni oyun modunda konum alacak fakat, kötüye kullanımları ve var olan açıkları taramak adına bir izleme süresi olacağı için, bu izleme süresince 30 gün boyunca yeni oyun modunda da SLP ödüllerinin olmayacağını belirtti.

Bunlara ek olarak, klasikten yeni oyun moduna geçmenin “SLP ekonomisini dengelemeye” yardımcı olacağı belirtildi. Ekip, ödülleri kettirmalarına karşın, yeni gelecek oyun modunda ürünler ve tılsımlar gibi çeşitli oyun içi güçlendirmelerle SLP’nin kullanılacağını belirtti.

Axie Infinity ekibi, daha önce de şubat güninda, SLP ekonomisini dengelemek amacıyla klasik modda macera mini oyunu ve günlük görevler için SLP ödüllerini kettirmıştı. SLP tokeni, takımın hepsini kapsayan ekonomik kurtarma çabalarına rağmen Temmuz 2021’deki hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesi olan 0,39 birimdan daha da düşmüş vaziyette ve o zamana kıyasla, yüzde 98,7’lik bir değer kaybı söz meselesu.

NFT oyunları, 2021 yılında P2E modelini oldukça popüler hale getirdi ve hepsini kapsayan NFT işlemlerinin üçte ikisini blockchain oyunları oluşturmaya start verdı. Token bilgi sitesi NonFungible’a göre, proje geçen yıl içinde 3,5 milyar birim değerinde NFT ticaret hacmi yakaladı.

Axie Infinity projesinin kripto tokenleri kripto kışında iyi performans gösterememiş olsa da, projenin NFT işlem hacmi temmuz güninda yüzde 205 uçtu. Kurucu ortak Jeff Zirlin, oyunun “NFT arazi belirleme özelliğinin” olumlu etkisine atıfta bulunarak projenin iyileştiğini belirtti.