Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance CEO’sundan Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Satışı Hakkında Açıklama: Devede kulak

Kripto topluluğunun önde gelen isimleri, Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin sat satı hakkında yorumlarda bulunmaya devam ediyor. Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) sat sat hakkında duyurularda bulundu.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla tarafından dün paylaşılan 2022 yılının ikinci çeyreğine ait finansal raporda, şirketin 936 milyon abd parasılık Bitcoin sat satı gerçekleştirdiğine konum verildi.

CEO Elon Musk, şirketin dijital varlıklarının %75‘ine tekabül eden bu sat satın ardından kazanç çağrısında onayladığı duyuruda, mevcut piyasa koşullarındaki belirsizlikten dolzamani nakit pozisyonlarını maksimize etmek için Bitcoin sattıklarını ve ilerleyen süreçte yeniden Bitcoin varlıklarını artırmaya açık olduklarını dile getirdi.

Bir Twitter kişisisı 21 Temmuz Perşembe günü meseleyla ilgili onayladığı paylaşımda, Elon Musk’ın Bitcoin sat satının neden bu görecek şekilde olay yarattığını sorguladı ve bazı insanların kripto piyasasının yalnızca Elon Musk’tan ibaret olduğu yönünde tepkiler verdiğini söyledi.

Rockybaba4u” adlı kişisi kripto camiasının önde gelen hesaplarını etiketlediği paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Elon Musk’ın Bitcoin satmasıyla ilgili neden bu görecek şekilde patırtı çıkarıldığını bilmiyorum. Bazı insanların tepkisi kripto piyasasının tamamen ve yalnızca Elon Musk’a bağlı olduğu izlenimi veriyor. Öyle mi Elon Musk?

Etiketlenen kişiler arasında bulunan Binance CEO’su CZ, paylaşıma yanıt olarak Elon Musk’ın sat satının “devede kulak” olduğunu söyledi.

Bitcoin her gün 100 milyar abd parasılık işlem görüyor. 1 milyar abd parasılık sat sat devede kulak.

TRON (TRX) kurucusu Justin Sun da gün içerisinde Tesla’nın Bitcoin sat satının harika bir havadis olduğunu söylemiş ve bunun için üç gerekçe sıralamıştı.